سیاوش محمدی اظهار کرد: براساس نقشه‌های هواشناسی، همچنان تا ظهر روز جمعه هفته جاری شاهد جوی پایدار با آسمانی غالباً صاف و روزهایی نسبتاً گرم خواهیم بود و از لحاظ دمایی هوا آرام و خنک خواهد بود.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

هواشناسی

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل افزود: طی دیروز وزش باد تند جنوبی در مناطق مرکزی گاهی با سرعت ۸۰ کیلومتر بر ساعت باعث افزایش محسوس دما در سطح استان شد، به‌طوری‌که هوای مناطق مرکزی استان گرم‌تر از مناطق شمالی بود.

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل بیان کرد: از فردا تا روز شنبه دمای هوا در مناطق مرکزی و شهرستان خلخال بین ۲۵ تا ۲۸ درجه سلسیوس و در مناطق شمالی و شهرستان کوثر بین ۲۸ تا ۳۲ درجه سلسیوس خواهد رسید.

هواشناسی

آسمان اردبیل طی دو روز آینده صاف و هوا گرم خواهد بود

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل گفت: براساس نقشه‌های هواشناسی، همچنان تا ظهر روز جمعه هفته جاری شاهد جوی پایدار با آسمانی غالباً صاف و روزهایی نسبتاً گرم خواهیم بود.

وی تشریح کرد: در روز جمعه پدیده غالب وزش باد در بعد از ظهر به‌ ویژه در مناطق شمالی با سرعت تند خواهد بود ولی سرعت وزش باد به‌تدریج در اواخر وقت روز جمعه افزایش یافته و در روز شنبه هفته آینده با سرعت تند تا نسبتاً شدید خصوصا در مناطق مرکزی استان انتظار می‌رود.

محمدی ادامه داد: با نفوذ سامانه ناپایدار از بعد از ظهر روز شنبه با شمالی‌شدن جهت جریانات ضمن افزایش ابر و نفوذ هوای خنک، در مناطقی از استان رگبار و رعد و برق احتمال می‌رود.

وی گفت: روز یکشنبه ضمن کاهش محسوس دمای هوا بارش باران در سطح استان پیش‌بینی می‌شود.


نفوذ سامانه ناپایدار از شنبه در اردبیل

انتهای پیام/فارس