فرمانده پلیس راه اردبیل - خلخال گفت: حوادث و تصادفات رانندگی جاده‌ای در راه‌های ارتباطی خلخال در نیمه اول امسال ۵۸ درصد نسبت به زمان مشابه سال قبل کاهش یافته است.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

کشته تصادف

جاده اسالم – خلخال یکی از مسیرهای گردشگری خلخال محسوب می شود که هر ساله مسافران زیادی بخاطر جذابیت های گردشگری از این مسیر عبور می کنند.

سرهنگ علیرضا صحبتی در جلسه شورای ترافیک خلخال افزود: این کاهش حاصل ایمن‌سازی و ارتقای ایمنی راه‌ها ،رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی از سوی رانندگان و همکاری و تعامل مسئولان اجرایی، راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ،پلیس راه و اجرای مصوبات شورای ترافیک می‌باشد.

جاده اسالم – خلخال باید ایمن سازی شود

وی گفت: این در حالی است که ورودی خودروها به جاده‌های خلخال افزایش چشمگیری داشته و در این مدت یک میلیون و ۲۰۰ هزار خودرو فقط از جاده اسالم – خلخال وارد این شهرستان شده‌اند.

ایمن سازی جاده‌ها کاهش تصادفات را در پی داشته است

سرگرد شاپور ندایی، فرمانده پلیس راه اردبیل – سرچم نیز در این جلسه گفت: ایمن‌سازی و آرام‌سازی ترافیک در جاده خلخال – فیروزآباد موجب کاهش آمار حوادث رانندگی در این مسیر ارتباطی شده است.

وی خواستار تکمیل این اقدامات از جمله نصب چراغ‌های چشم گربه‌ای، سرعت‌گیرهای مجازی و پلیس مجازی در نقاط حادثه خیز این جاده با اعلام نظر پلیس راه شد.

وی اظهار کرد: برغم تاکیدات قبلی مبنی بر حل مشکل تاریکی تونل شماره ۱۲ مسیر ارتباطی اردبیل – سرچم از سمت سرچم به علت سرقت ترانس، مشکلات همچنان به قوت خود باقی است.

رضوان صادقی، معاون امور عمرانی فرماندار خلخال هم گفت: هر گونه اقدام از سوی شهرداری خلخال در یک طرفه کردن خیابان‌ها و معابر اصلی و فرعی شهر و یا انجام اقدامات ترافیکی نیازمند ارائه طرح جامع به شورای ترافیک و اخذ موافقت و مجوز از این شورا است.

وی افزود: شهرداری خلخال ملزم به خط‌کشی، نصب چراغ‌های راهنمایی، آشکارسازی گذرگاه‌ها و مسیرهای عبور دانش‌آموزان ، معابر منتهی به مدارس و جمع‌آوری سد معابر می‌باشد.


حل مشکل تاریکی تونل ۱۲ اردبیل سرچم

انتهای پیام/ایرنا