با نزدیک تر شدن به موعد انتخابات مجلس، جنب و جوش های کاندیداها و حامیان آنها نیز شتاب بیشتری به خود گرفته است.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

انتخابات

با نزدیک تر شدن به موعد انتخابات مجلس، جنب و جوش های کاندیداها و حامیان آنها نیز شتاب بیشتری به خود گرفته. حوزه اردبیل با ۳ نماینده، به عنوان مرکز استان، باید چشم انتظار یکی از پرشورترین و در عین حال سخت ترین کارزار های انتخاباتی باشد .چهره های مطرح اکثرا پا به سن گذاشته و دارای رزومه به اصطلاح سنگینی هستند.

علی نیکزاد را می توان یکی از اصلی ترین و رای آورترین نام ها برای جریان اصولگرا در انتخابات پیشروی مجلس به حساب آورد .فارغ از کارنامه و عملکرد مدیریتی وی که جای بحث دارد، همانا #جسارت اعلان حضور در انتخابات مجلس از ماه ها قبل با آگاهی از اینکه میزان هجمه ها و #تخریبات_رقبا افزایش خواهد یافت ،یکی ازنکات قابل توجهی است که #نیکزاد رامتمایز از سایر کاندیداها بخصوص کاندیداهای جریان رقیب کرده است.

درکنار این جسارت مثال زدنی ، چشم پوشی نیکزاد از پیشنهادات متعدد از مناصب مدیریتی بالا در مرکز کشور نظیر ریاست بنیاد مسکن ،بنیاد مستضعفان و حتی معاونت قوه قضائیه ،نشان می دهد وی #اهداف بالاتری در سر دارد و طبیعتا اگر دنبال منافع فردی بود، قطعا با قبول یکی از پیشنهادات خوب درتهران می ماند و عطای وکالت مجلس در زادگاهش را به لقایش می بخشید . البته به مرور بایستی دلایل و اهداف این تصمیم توسط خود وی برای مردم استان تبیین شود.

در سوی دیگر اما هنوز مدعیان کسب کرسی مجلس بسیار محتاطانه (در ظاهر)و البته با برنامه ریزی قبلی، جسارت و توان علنی شدن حضور در این کارزار را ندارند و کیست که نداند.

مجید_خدابخش نیز یکی از مدعیان اصلی حضور در انتخابات پیشرو به دلایل متعددی که به صورت خلاصه به آنها اشاره خواهیم کرد ، تاکنون نخواسته یا بهتر بگوئیم نتوانسته ورود خود به این عرصه را علنی کند و قصد دارد با #وقت_کشی و ثبت نام در آخرین لحظه ، به زعم خود از میزان انتقادات وارده به خود کاسته و به صورت #میانبر راهی مجلس شود.

با نگاهی اجمالی به وضعیت کاندیداهای مطرح حوزه اردبیل ، روشن است که رقابت اصلی برای جلب نظر مردم مابین علی نیکزاد و مجید خدابخش خواهد بود و کسب #رتبه_دوم برای هر یک از طرفین حتی با #یک_رای ،شکستی تاریخی و البته سوزناک خواهد بود.

نیکزاد نشان داده که این توانایی را دارد که با عِلم به اینکه علنی شدن حضورش در این رقابت میزان انتقادات و بعضا تخریبها را افزایش خواهد داد ،پا به عرصه نهاده و جالب است بدانیم منتقدانی که نیکزاد را متهم به کم کاری در دوران مدیریتیش می کنند و پروژه هایی نظیر جاده #سرچم و …

ایرادات بنی اسرائیلی میگیرند ،توان ارائه یک یا چند پروژه نصف و نیمه از زمان مدیریتی خود را ندارند ؟ زمانی نه چندان دور ،خدابخش به عنوان استاندار اردبیل بیش از نصف ماه را درتهران به بهانه جذب سرمایه گذار و شکوفایی استان سپری می کرد و در سایه این حضور مستمر در مرکز و دیدارهای متمادی با مدیران #شستا، #ایدرو و… ، هیچ نتیجه ملموسی نصیب استان نکرد.

تابستان امسال شاهد ورود خیل عظیم مسافران به استان بودیم و مسیر سرچم به عنوان اصلی ترین ورودی استان ،روزانه شاهد ورود و خروج صدها اتوبوس ،کامیون و سواری بود. آیا پیش خود حساب کرده ایم که با تعطیلی یک هفته ای این جاده در یکی از ماه های تابستان ،چه وضعیتی پیش می آمد ؟ آیا مسیرهای دیگر نظیرگردنه حیران یا در بدترین شکل ممکن جاده نیر به سراب، توانایی جایگزین این جاده را دارد؟ چرا در زمان مدیریتی #مدعیان نمایندگی مجلس که زمانی زمامدار اجرایی استان بودند، توانایی تعریض یا بهسازی این مسیر را نداشتند که ضعف های مشهود آن در طول زمان برطرف شده تا از میزان خطرات طبیعی و غیرقابل اجتناب آن کاسته می شد.

شعارهای دهن پر کنی نظیر پروژه های یک #هزار میلیاردی، ایجاد واحدهای دامی یک #هزار راسی ، واگذاری پتروشیمی اردبیل به خریداران ناتوان و دهها مورد دیگر که در زمان صدارت شما براین استان گذشته، از یاد شهروندان نرفته و قطعا در صورت ورود به عرصه نمایندگی بایستی پاسخگوی آنها باشید.

زمان فرصت سوزی و فریب افکار عمومی گذشته و مطالبات مردم ارتقا یافته. به هوش باشید قبل از اینکه علامت رد مردم به سینه تان بخورد، عرصه را برای شایستگان خالی نمایید.

پایان سخن اینکه ،مدعیان این دوره ورود به مجلس همگی رزومه سنگینی (البته بر روی کاغذ)دارند پیشنهاد می کنیم برای اینکه زحمت مردم را در تصمیم گیری کم کنید ، هرکدام حداقل ۳ کار برجسته و مشهود در زمان نمایندگی ، استانداری ،وزارت و… را به مردم اعلام کنید. زمان استفاده از تاکتیک هایی نظیر #نعل_وارونه جهت #گمراه_کردن رقبا گذشته است.

رندی می‌گفت خوش به حال #فراهم_اختری که در تبلیغات انتخاباتی و در مواجه با دیدارهای حضوری با مردم ،کارش به مراتب #راحتتر از نمایندگان و استانداران سابق است. هرکه بامش بیش، برفش بیشتر.

 

انتهای پیام/اردبیل_آینده