محمود عباس زاده مشکینی

فعلا با دولتی های که استندبای منتظر هستند بعد از اثبات خیانتشان در دادگاه، لطف کرده و از مردم عذرخواهی کنند کاری ندارم!


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

سیب

جناب آقای ولی ملکی نماینده مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی، در واکنش به مصیبت باغداران مشکین شهری که نمی توانند سیب همچون طلای تولیدی خود را به قیمت تمام شده (سم و جعبه و برداشت و …) بفروشند، گفته است : به اتفاق دیگر نمایندگان پیگیر حل مشکل پیش آمده خواهم بود !

این درحالی است که سازمان جهاد و کشاورزی استان هم در واکنش به این همه ناکارآمدی و تعریف و تمجید از #تلاشگری مدیران محترم استان تاکید کرده است، عذرخواهی در مواردی لازم است که مسئولان عمدا خیانتی کرده باشند!!

فعلا با دولتی های که استندبای منتظر هستند بعد از اثبات خیانتشان در دادگاه، لطف کرده و از مردم عذرخواهی کنند کاری ندارم!

انشاالله اگر عمری و فرصتی دست دهد به حساب وزراء و دولتی های ناکارآمد و آقازاده پرور و داماد پرور و پدر عروس پرور و … خواهیم رسید و حسابی از شرمندگی شان درخواهیم آمد!

اینجا روی سخنم با نمایندگان خیلی محترم مجلس بویژه جناب ولی ملکی است که قانونا در جایگاه نظارت بر عملکرد دولت قرار داشته و از مصونیت و ابزارهای قانونی مقابله با وزرای ناکارآمد نیز کاملا برخوردارند.

جناب نماینده مجلس! اولا تراژدی غمبار اتلاف جانمایه باغداران مشکین شهری هر سال تکرار می شود و در سالهای گذشته نیز تجربه شده است، چرا قوه عاقله اداره کننده کشور و مسئولان خیلی خیلی محترم که البته برای سخنرانی و مصاحبه در محافل و رسانه ها و کلنگ زنی و افتتاح و بریدن روبان #میکروپروژه_ها سر و دست می شکنند بموقع برای حل این معضل کاری نکرده اند؟

ثانیا جناب نماینده! اگر آنگونه که فرموده اید به اتفاق سایر نمایندگان از این به بعد پیگیر حل مشکل پیش آمده خواهید بود، باید عرض کنم سرتان سلامت!

کسانی که با فرایند باغداری و اقتصاد میوه و زحمات و عرق ریزی و مصایب آن آشنا هستند می دانند که تکلیف محصولی مانند سیب حداکثر تا ۱۵ مهرماه باید تعیین شود ! یا باید به سردخانه برود که ظرفیت آن در منطقه بسیار محدود است و یا مستقیما به دست مصرف کننده برسد که صد البته تقاضا برای مصرف هم محدود است

راه صادرات هم به دلیل موانع موجود قانونی و قراردادی و بخشنامه ای و گمرکی و تعرفه ای و غیره کاملا باز نیست.

می ماند دلال ها و واسطه ها، که با استفاده از فرصت (حاصل شده به دلیل ناکارآمدی مسئولان) محصول عرق باغداران مظلوم را به قیمت ناچیز خریداری نموده و طی فرایندی دیگر با چندین برابر قیمت، در دوره زمانی دیگر به مصرف کننده می فروشند.

به تعبیر دیگر اگر پیگیری نمایندگان محترم مجلس تا اخر شهریور و یا حداکثر تا ۱۵ مهرماه به نتیجه نرسد نتیجه احتمالی آن بعدی به درد دلال ها خواهد خورد نه باغداران بیچاره و مظلوم!

 

انتهای پیام/