تسنیم: وزیر سابق اطلاعات با بیان اینکه دشمن مبانی هویت نظام جمهوری اسلامی را نشانه گرفته است، گفت: سرویس‌های اطلاعاتی انگلیس، فرانسه، آمریکا وبرخی کشورها برای ما طراحی‌های جدیدی می‌کنند و افرادی را هم جاسوس قرار می‌دهند.

حجت‌الاسلام و المسلمین حیدر مصلحی در جمع دانشگاهیان این شهرستان با اشاره به اینکه با استفاده از گفتمان امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری برای کسانی که ارتباط نزدیک با مقوله شهادت دارند سبب به وجود آمدن نهضت‌هایی در منطقه به وجود آمد، اظهار کرد: مشکل انقلاب‌های منطقه این بود که نتوانست مسیر خود را ادامه دهد.

وی با بیان اینکه نهضت‌های الجزایر، مصر و سایر انقلاب‌ها نتوانست مسیر خود را به درستی طی کند، تصریح کرد: امام خمینی (ره) در تمام نقاط با بهره‌گیری از تاریخ اجازه نداد آن‌چه از نهضت‌ها و انقلاب‌ها شکل گرفته در انقلاب اسلامی ایران شکل بگیرد.

وزیر سابق اطلاعات با اشاره به تفسیر مقام معظم رهبری درباره قیام عاشورا، اضافه کرد: ایشان تأکید کردند که با درسی که نهضت عاشورا می‌گیریم اجازه نمی‌دهیم که قیام عاشورا منحل شود.

مصلحی با تصریح بر اینکه عاشورا فقط درس شهادت نیست، افزود: شهادت و نهضت امام حسین (ع) باید به ما درس بدهد.

وی خاطرنشان کرد: امام خمینی (ره) در مسیر عاشورا بود و دانشجویانی که می‌خواهند راه شهدا را ادامه دهند باید در این مسیر قرار گیرند.

وزیر سابق اطلاعات با تاکید بر اینکه در همه مقاطع حساس انقلاب اسلامی ایران دانشجویان پیش‌قدم بودند، گفت: در ۸ سال دفاع مقدس نخستین گروه که درس را رها کرده و در مقابل صدام اقدام به مقابله کردند دانشجویان بودند.

مصلحی با اشاره به اینکه یکی از افرادی که به خاطر کشور درس را رها کرد سردار جعفری بود و جلوی پیشرفت دشمن را همان جا گرفت، تاکید کرد: مقام معظم رهبری سربازان را که عمده آن‌ها دانشجو بودند در جلوگیری از حرکت دشمن هدایت می‌کردند.

وی افزود: استکبار می‌خواهد از نهضت انقلاب اسلامی جلوگیری کند و دشمنان برای نسل‌های بعدی انقلاب اسلامی ایران نقشه‌های شومی را در نظر گرفته است.

وزیر سابق اطلاعات با بیان اینکه مقام معظم رهبری در آستانه مذاکره با کشورهای ۱+۵ در فرمایشاتی حکیمانه از استکبار با رویکردی جدید سخنرانی می‌کنند، اضافه کرد: اگر هوشیاری و ایستادگی ملت ایران در مقابل استکبار نبود تحریم‌ها در سال‌های قبل ملت را از پای در می‌آورد.

مصلحی تصریح کرد: تحریم‌ها علیه ملت ایران جدید نیستند، ۳۵ سال است ما تحریم هستیم، با تحریم‌ها نتوانسته‌اند پیشرفت کنند.

وی با تصریح بر اینکه دشمن با راه‌اندازی سایت، رفتار، شعار و مبانی هویت نظام جمهوری اسلامی را نشانه گرفته است، تاکید کرد: از شروع جنگ تحمیلی تا امروز با روی کار آمدن دولت‌ها سعی کردند این تغییر را به نتیجه برسانند.

وزیر سابق اطلاعات خاطرنشان کرد: سرویس‌های اطلاعاتی انگلیس، فرانسه، آمریکا و برخی کشورها برای ما طراحی‌های جدیدی می‌کنند و افرادی را هم جاسوس قرار می‌دهند.

مصلحی تغییر ساختار نظام اسلامی را مهم‌ترین استراتژی استکبار جهانی و بسیاری از کشورهای جهان در کمک به صدام علیه ایران عنوان کرد و افزود: تقسیم کار کشورهایی مانند انگلیس، فرانسه، ایتالیا در کمک به صدام این بود که می‌خواستند انقلاب اسلامی به نتیجه نرسد که موفق نشدند.