رئیس اتاق بازرگانی اردبیل مطرح کرد

رئیس اتاق بازرگانی استان اردبیل گفت: عدم برخورداری از فناوری‌های نوین و فقیر بودن استان در حوزه صنایع تبدیلی به چالش اساسی تبدیل شده است.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

حسین پیرموذن

فقربودن اردبیل در صنایع تبدیلی و این واحدها برای آغاز مجدد فعالیت‌های خود نیازمند حمایت همه جانبه مسئولان هستند.

حسین پیرمؤذن در شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی که در اتاق بازرگانی، صنایع و معادن اردبیل برگزار شد، عنوان کرد: استان اردبیل در حوزه صنایع تبدیلی جزو استان‌های فقیر بوده و تنها معدود واحدهای تولیدی استان از این امکانات به روز بهره مند هستند.

فقربودن اردبیل در صنایع تبدیلی

به گفته وی یکی از دلایل عمده در عدم فعالیت واحدهای فعال تولیدی در حوزه لبنیات استان اردبیل عدم برخورداری از فناوری‌های روز و تکنولوژی‌های مجهز و استاندارد بوده تا به نوع فعالیت واحدها لطمه زده و به تعطیلی و توقف کارخانه‌ها و یا عدم تولید و استفاده از ظرفیت حداکثری بینجامد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان اردبیل راهیابی به بازارهای مهم داخلی و جهانی را مستلزم برخورداری از فناوری‌های نوین دانست و ادامه داد: دستیابی به بازارهای جهانی با تجهیزات استاندارد و در ادامه تولید محصولات کیفی امکان پذیر است.

کارخانه خودرو

تعطیلی برخی واحدهای صنایع تبدیلی در اردبیل

پیرموذن در خصوص تعطیلی برخی واحدهای فعال استان در بخش صنایع تبدیلی در شهرک‌های صنعتی اردبیل نیز متذکر شد: این واحدها برای آغاز مجدد فعالیت‌های خود نیازمند حمایت همه جانبه مسئولان هستند

وی یادآور شد: سرمایه گذاری در ایجاد صنایع تبدیلی و ارتقای کیفی انواع تولیدات می‌تواند اردبیل را به یکی از استان‌های پیشرو در حوزه صادرات تبدیل کند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان اردبیل تصریح کرد: با توجه به قابلیت‌های متعدد کشاورزی استان و شناخته شدن منطقه به عنوان قطب کشاورزی کشور، باید رشد و راه اندازی صنایع تبدیلی و تکمیلی در این بخش از جمله مهمترین اولویت‌ها شناخته شود.


رشد و راه اندازی صنایع تبدیلی در اردبیل

انتهای پیام/مهر