مدیرکل دامپزشکی استان اردبیل خبر داد

مدیرکل دامپزشکی استان اردبیل از کشف ، ضبط و امحاء ۱۵۹۰ کیلوگرم گوشت فاسد و غیر بهداشتی با هماهنگی مراجع قضایی در اردبیل خبر داد.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

امحای گوشت فاسد در اردبیل که بدون رعایت استاندارد دچار فساد و گندیدگی شده بودند با حضور به موقع بازرسان بهداشتی دامپزشکی اردبیل معدوم شدند.

مدیرکل دامپزشکی استان اردبیل از کشف ، ضبط و امحاء ۱۵۹۰ کیلوگرم گوشت فاسد و غیر بهداشتی با هماهنگی مراجع قضایی در اردبیل خبر داد و افزود : این محموله به تعداد ۹ رأس لاشه گاوی بدلیل حمل و نگهداری بدون رعایت استاندارد و ضوابط بهداشتی دامپزشکی دچار فساد و گندیدگی شدید و بوی تعفن بود که با حضور به موقع بازرسان بهداشتی دامپزشکی از یکی از سردخانه های استان کشف و معدوم شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان ؛ دکتر صادق صالحی با تأکید بر اینکه با تهدید کنندگان بهداشت عمومی جامعه به هیچ وجه مماشات نمی کنیم ، تصریح کرد کارشناسان و بازرسان بهداشتی دامپزشکی در تمامی نقاط استان حضور دارند و بـا تمـام توان و به صورت تمام وقت در راستای تأمین امنیت غذایی جامعه نسبت به کنترل فرآیند تولید، استحصال و توزیع فراورده های خام دامی اقدام می نمایند.

گوشت

امحای گوشت فاسد در اردبیل

این مقام مسئول در دامپزشکی گفت: نظارت بهداشتی بر این مراکز محدود به مناسبتها و ایام خاصی نیست و در طول سال به طور مستمر انجام می شود و در تلاش هستیم با ساماندهی اکیپهای بیشتری روند نظارت را توسعه دهیم.

وی به رسیدگی سریع به گزارشهای مردمی واصله در خصوص موارد مشکوک اشاره و خاطر نشان کرد از تک تک شهروندان و مصرف کنندگان به عنوان ناظران و همیاران دامپزشکی انتظار می رود به هنگام خرید گوشت ، مرغ و سایر فراورده های خام دامی به تاریخ تولید ، انقضاء و کد بهداشتی محصول و ممهور بودن گوشت به مهر بهداشتی دامپزشکی توجه کرده و در صورت هرگونه مغایرت مراتب را با شماره تلفن ۳۳۳۹۴۸۰۰ گزارش نمایند.

دکتر صالحی ضمن تشکر از همکاری دستگاه قضایی به عنوان پشتوانه بازرسان دامپزشکی گفت: رسیدن به وضعیت مطلوب در حوزه بهداشت محصولات دامی در سطح استان لازمه همکاری همه جانبه دست اندرکاران و متولیان این بخش است که خوشبختانه در حال حاضر این همکاری در بسیاری از زمینه ها در استان وجود دارد.

انتهای پیام/