رئیس پارک علم و فناوری اردبیل:

رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل از موفقیت ۲۷ شرکت فناور اردبیل در صادرات کالاهای تولید شده خود خبر داد و افزود: پارک علم و فناوری حلقه اتصال دانشگاه، جامعه و صنعت محسوب می‌شود.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

حبیب ابراهیم پور

موفقیت ۲۷ شرکت فناور اردبیل در صادرات کالاهای تولید شده فرصت مناسبی برای احیای صنعت استان فراهم کرده است.

رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل گفت: فعالیت ۳۸۰ واحد فناور و شرکت وابسته به پارک‌های علم و فناوری در اردبیل فرصت مناسبی برای احیای صنعت استان فراهم کرده است.

حبیب ابراهیم‌پوردر نشست اقتصادی با کارشناسان این حوزه که در سالن بصیرت دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد، عنوان کرد: با توجه به فعالیت ۳۸۰ واحد فناور و شرکت‌های مبتنی بر ایده‌های پارک علم و فناوری در استان اردبیل فرصت مناسبی برای ورود صنعتگران به این بخش و استفاده از تجارب و ایده‌های فعالان شرکت‌های فناور محور فراهم شده است.

فناوری سایبر و شبکه اینترنت

موفقیت ۲۷ شرکت فناور در اردبیل توسط پارک علم و فناوری

به گفته وی استفاده شرکت‌های فناور از ایده‌های پارک علم و فناوری می‌تواند در رونق تولید و یافتن بازارهای مناسب داخلی و خارجی نقش بسزایی را ایفا کند.

ابراهیم‌پور یادآور شد: در گزارش‌های ارائه شده مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت خلاء و کمبودهایی در حوزه بازاریابی و بهره گیری از علوم نوین در تولید محصولات احساس می‌شود که در صورت بها دادن بیشتر به پارک‌های علم و فناوری و بهره مندی از ایده‌های جدید فناوران می‌توان اتفاقاتی نو را در کشور رقم زد.

به گفته وی در پارک‌های علم و فناوری جوانان دارای ایده و نخبه ابتدا طرح و ایده خود را ارائه می‌دهند تا در صورت تأیید طرح، نمونه آزمایشگاهی آن تولید شده و در ادامه مراحل ثبت اختراع، ثبت شرکت، تولید انبوه و تجاری سازی طی شود.

رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل یادآور شد: چنانچه سرمایه گذاران و صنعتگران اعتماد بیشتری به واحدهای فناور داشته باشند، در رشد و شکوفایی ایده‌ها و ارز آوری و رونق تولید نیز موفق ظاهر خواهیم شد.


فعالیت ۳۸۰ واحد فناور و شرکت وابسته به پارک‌های علم و فناوری در اردبیل

انتهای پیام/ایسنا