افزایش سرعت‌گیر و سرعت‌کاه در جاده‌های پرتردد از جمله جاده‌های شهرستان‌های شمالی استان را برای کاهش سرعت و تصادفات جاده‌ای ضروری دانست.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

اکبر بهنام جو

افزایش سرعت‌گیرها در جاده‌های اردبیل و جاده‌های پرتردد اردبیل از جمله جاده‌های شهرستان‌های شمالی استان را برای کاهش سرعت و تصادفات جاده‌ای ضروری دانست.

اکبر بهنام جو افزایش سرعت‌گیر و سرعت‌کاه در جاده‌های پرتردد اردبیل از جمله جاده‌های شهرستان‌های شمالی استان را برای کاهش سرعت و تصادفات جاده‌ای ضروری دانست.

استاندار اردبیل بر لزوم افزایش تعداد علایم کاهش سرعت در جاده‌های ارتباطی این استان تاکید کرد.

بهنام جو در جلسه کمیسیون مدیریت اجرایی ایمنی حمل و نقل استان گفت: با توجه به نبود امکان چهارخطه کردن تمام جاده‌ها باید با کمترین هزینه‌ها اقدامات لازم برای کاهش سرعت و کاهش تلفات تصادفات جاده‌ای را عملیاتی کنیم.

افزایش سرعت‌گیرها در جاده‌های اردبیل

وی افزایش سرعت‌گیر و سرعت‌کاه در جاده‌های پرتردد از جمله جاده‌های شهرستان‌های شمالی استان را برای کاهش سرعت و تصادفات جاده‌ای ضروری دانست.

استاندار اردبیل افزود: با توجه به اینکه سرعت غیرمجاز در جاده‌ها بیشترین علت تصادفات می‌باشد ، باید هر گونه برنامه کم‌هزینه موقت در این مسیرها اجرایی شود.

 

سرعت گیر

 

وی نصب دوربین‌های ثبت تخلفات را از دیگر اقدامات لازم در کاهش سرعت غیرمجاز ذکر کرد و گفت: در صورت امکان از این ابزار نیز برای کنترل جاده‌ها استفاده شود.

مدیرکل حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل نیز در این جلسه از کاهش تصادفات جاده‌ای در ۶ ماه اول سال‌ جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

تردد ۶۳ میلیون  خودرو در جاده‌های اردبیل

علی رحمتی افزود: در این مدت ۶۳ میلیون تردد خودرو در جاده‌ها انجام شده که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته که ۵۹ میلیون مورد بود، ۶ درصد افزایش داشته است.

وی بیان کرد: تردد ماشین‌های سنگین نیز از پنج میلیون و ۵۰۰ مورد در سال گذشته به پنج میلیون و ۶۰۰ مورد افزایش یافته است.

 

علی رحمتی

 

وی گفت: همچنین سرعت‌های غیرمجاز در سال جاری نسبت به سال گذشته ۶ درصد کاهش یافته است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل بیان کرد: بیشترین مسیر تردد در نیمه اول سال جاری نمین _آستارا با ۶ میلیون و ۴۰۰ مورد تردد بوده است.

او با بیان اینکه سبقت غیرمجاز در جاده‌های استان ۱۴ درصد افزایش داشته، افزود: مسیرهایی که بیشترین تخلفات رانندگی در آن انجام شده ، بران – سه‌راهی سربند ، قره‌آغاج – بران ، گرمی – سه‌راهی بیله‌سوار، سه‌راهی سربند – اصلاندوز، لاهرود – سه‌راهی مشگین‌شهر می‌باشد که سرعت‌های غیرمجاز باعث بروز تصادفات و تخلفات رانندگی شده است.

جاده- خطر

انتهای پیام/ایرنا