نماینده خلخال و کوثر با اشاره به اینکه نحوه کنونی اجرای قانون هدفمندی یارانه ها خیانت بزرگی است، می گوید: افراد نیازمندی را می شناسم که برای خرید نان بربری هم پول ندارند و نسیه نان می خرند.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

بشیر خالقی

هدفمندی یارانه ها باید به خوبی مدیریت شود

بشیر خالقی نماینده خلخال و عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با بیان اینکه موافق حذف یارانه ثروتمندان هستم، گفت: هدفمندی یارانه به معنای توزیع پول میان مردم نیست. قانون هدفمندی یارانه ها قانون خوبی بود اما به خوبی اجرا نشد.

وی ادامه داد: افراد تحت پوشش کمیته امداد، بهزیستی، برخی از بازنشستگان و اقشار متوسط جامعه و کارگران هزینه هایشان بیشتر از درآمدشان است و هفدمندی یارانه ها قانون خوبی برای کمک به این قشر بود، که تصویب شد.

نمانیده خلخال و کوثر می گوید: هدفمندی یارانه ها همانطور که از اسمش مشخص است به منظوری هدفمند کردن یارانه به تصویب رسید، اما متاسفانه در بسیاری از موارد قانون تصویب می شود اما در مرحله اجرا با مشکل مواجه است.

یارانه ۴۵ هزار تومان هیچ دردی از مردم دوا نمی کند

این نماینده مجلس تاکید کرد: معاون رییس جمهور وقت در خصوص هدفمندی یارنه ها اعلام می کرد که همه از نظر حقوق مساوی هستند اما اقشاری در جامعه ما وجود دارند که ۴۵ هزار تومان هیچ دردی از آنها دوا نمی کند و در مقابل افرادی هستند که به این مبلغ بسیار نیازمند هستند.

 

هدفمندی یارانه ها

 

خالقی با بیان اینکه برای اجرای هدفمندی یارانه ها نیازمند فداکاری دولت هستیم، گفت: در دولت آقای روحانی، دو ماه پس از انتخاب مجدد نوبخت به عنوان رئیس سازمان برنامه و بودجه در فراکسیون مستقلین ولایی به ایشان گفتم که دو سال تا انتخابات مجلس یازدهم باقی مانده ضمن اینکه این دولت دیگر انتخاب نخواهد شد.

دولت فداکاری کند که قانون هدفمندی یارانه ها به درستی اجرا شود

وی افزود» بنابراین دولت فداکاری کند که قانون هدفمندی یارانه به درستی اجرا شود. در حال حاضر تنها توزیع پول انجام می شود و چیزی که اجرا می شود هدفمند یارانه ها نیست.

او ادامه داد: جامعه را به ۱۰ دهک تقسیم کردند و همه دهک ها یارانه دریافت می کنند و حق خودشان می دانند که یارانه دریافت کنند. در شرایطی که ما می دانیم زمانیکه دولت برای پرداخت یارانه ها پول کم می آورد بر روی بودجه طرح های عمرانی دست می گذارد.

این عضو فراکسیون مستقلین ولایی، با انتقاد از کمبود بودجه طرح های عمرانی، تاکیدکرد: اعتبارات طرح های عمرانی در مقابل هدفمندی یارانه که ۶۰ هزار میلیارد تومان پیش بینی شده بود، بسیار کمتر است.

عملا این نوع اجرای قانون هدفمندی یارانه ها خیانت بزرگی به کل کشور است

نماینده خلخال و کوثر گفت: بیش از ۵۰ هزار طرح عمرانی و استانی و بیش از ۵ هزار طرح ملی داریم که بهره برداری از آنها سالیان سال با اعتبارات قطره چکانی طول می کشد در حالیکه اگر این طرح ها به سرانجام برسد می تواند اشتغالزایی به دنبال داشته باشد. عملا این نوع اجرای قانون هدفمندی یارانه ها خیانت بزرگی به کل کشور است.

 

تعطیلی کارگاه

 

خالقی ادامه داد: فداکاری از سوی نمایندگان و دولت برای اجرای هدفمندی یارانه ها لازم است و باید هدفمندی یارانه را به واقع انجام دهند. ا

وی افزود: فراد نیازمندی را می شناسم که برای خرید نان بربری هم پول ندارند و نسیه نان می خرند. هدفمندی یارانه ها قانون خوبی بود که به خوبی اجرا نشد.

او عنوان کرد: دهک های بالای جامعه نیازمند دریافت یارانه نیستند و با پرداخت یارانه به تمامی اقشار جامعه تنها ظلمی به اقشار کم درآمد جامعه و طرح های عمرانی شد. دولت امکانات لازم برای تشخیص دهک های بالای جامعه را دارد اما از این اطلاعات استفاده نمی کند.

انتهای پیام/