عضو شورای شهر اردبیل با اشاره به اینکه اصلا شایسته نیست با عناوین گذشته میادین، خیابان‌ها و کوچه‌ها بازی کرده و نسبت به آنها تغییر ایجاد کنیم، گفت: مردم به این میادین تعلق خاطر دارند و ما نباید با تغییر نام سوءذهنیتی برای آنها ایجاد کنیم.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

عضو شورای شهر اردبیل با اشاره به تعلل شهرداری اردبیل در نصب المان ناصر دستاریس جانباز دوران دفاع مقدس در میدان جهاد گفت: بیش از یک سال است که ما این موضوع را مصوب کردیم ولی تاکنون این المان و نامگذاری در میدان جهاد انجام نشده است.

عضو شورای شهر اردبیل: فلسه نامگذاری میدان وحدت اردبیل را از یاد نبریم

حسین افسانه با انتقاد شدید از تغییر نام میادین، کوچه‌ها و معابر قدیمی شهر به عناوین جدید اظهار کرد: فلسفه نامگذاری میدان وحدت اردبیل از آنجائی بود که بین حاشیه شهر و داخل شهر اردبیل سوءتفاهمات و فضای مسموم ایجاد شده در باب مسایل قومی – قبیله‌ای رفع شود تا به نوعی این میدان محل اتصال اردبیل به حاشیه شهر باشد.

افسانه افزود: مردم آن منطقه به این میدان تعلق خاطر دارند و ما نباید با تغییر نام سوءذهنیتی برای آنها ایجاد کنیم و یا بخواهیم نام اصلی این میدان را مخدوش کنیم.

میدان بزرگی را برای آیت الله مشگینی مصوب و تندیس نصب کنیم

وی ادامه داد: ما به بزرگان و مفاخر شهر احترام قایل هستیم و بر این باورم حق‌مان را نسبت به آنها ادا نکردیم و شایسته است برای آیت‌الله مشگینی که حق بزرگی بر گردن مردم این استان دارند یک میدان بزرگی را مصوب و با نصب تندیس از آن رونمایی کنیم.

عضو شورای شهر اردبیل ضرورت ساماندهی اطراف امامزاده سیدصدرالدین را یادآور شد و گفت: با احداث میدان در این مسیر به راحتی می‌توانیم همین ادای دین را در مورد آیت‌الله مشگینی انجام دهیم، ولی اصلا شایسته نیست با عناوین گذشته میادین، خیابان‌ها و کوچه‌ها بازی کرده و نسبت به آنها تغییر ایجاد کنیم.

المان نیروی دریایی ارتش در شورابیل نصب شود نه در میدان سینا

افسانه در مورد تغییر نام میدان سینا نیز بیان کرد: به جای نصب المان ۴۵ تنی نیروی دریایی ارتش در میدان سینا بهتر است این کار را در منطقه شورابیل و در کنار آب انجام دهیم که سنخیت بیشتری با نیروی دریایی دارد.

وی خاطرنشان کرد: مردم منطقه سینا از قدیم‌الایام این میدان را به همین نام می‌شناسند و تغییر نام آن به هیچ وجه درست و منطقی به نظر نمی‌رسد.

 

انتهای پیام/ایسنا