مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان اردبیل:

مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان اردبیل با اشاره به اینکه علیه ۵۰ واحد متخلف اعلام جرم شده است، گفت: به ۲۰ درصد وسایل شهربازی استان اردبیل اجازه فعالیت به دیگر تجهیزات مرتبط داده نخواهد شد.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

شهربازی

مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان اردبیل گفت: از ابتدای سال جاری اعلام جرم علیه ۵۰ واحد متخلف در حوزه رعایت ضوابط استاندارد انجام پذیرفته است.

علایی با بیان اینکه در نیمه اول امسال در حوزه مصالح ساختمانی ۴۶ واحد متخلف که استانداردهای تعیین شده را رعایت نکرده بودند به تعزیرات حکومتی استان معرفی و پرونده ۴ مورد نیز به دادسرا ارسال شده است.

مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان اردبیل گفت: در حال حاضر در استان اردبیل ۲۸ آزمایشگاه همکار در زمینه مصالح ساختمانی، کالیبراسیون صنایع غذایی و تست مخازن خودروهای دوگانه سوز در حال فعالیت هستند تا ارزیابی‌های لازم در این بخش با نهایت دقت انجام پذیرد.

تجهیزات زمین بازی در سطح استان اردبیل غیراستاندارد است

وی یادآور شد: ۸۰ درصد از تجهیزات شهرهای بازی اردبیل استانداردهای لازم را اخذ کرده و اجازه فعالیت به دیگر تجهیزات مرتبط داده نخواهد شد.

 

هاشم علایی

 

علایی در ادامه بر ضرورت استانداردسازی تجهیزات زمین‌های بازی اردبیل نیز تأکید کرد و افزود: تجهیزات مستقر در مهدها و شهرهای بازی با توجه به قوانین مشمول اخذ استانداردهای اجباری خواهند بود.

وی با بیان اینکه تعداد واحدهای تولیدی تحت پوشش اداره استاندارد استان اردبیل ۳۷۰ مورد است، افزود: از مجموع ۶۱۸ برنامه عملیاتی ابلاغ شده از سوی سازمان تاکنون ۴۳۸ مورد برنامه در اردبیل اجرایی شده است.

انتهای پیام/