نماینده مردم گرمی مغان با اشاره به اینکه آموزش و پرورش نباید از موضوع سلامت و تغذیه دانش آموزان غافل شود، از مسئولان مربوطه در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس توضیح خواهیم خواست.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از بی‌توجهی آموزش و پرورش به توزیع شیر رایگان در مدارس سراسر کشور انتقاد کرد.

سیدحمایت میرزاده اظهار داشت: متأسفانه به دلیل کمبود اعتبارات در سال‌های اخیر همواره مشکل توزیع شیر رایگان در مدارس را داشته‌ایم و موضوع موجب نارضایتی خانواده‎‌ها و نمایندگان مردم در مجلس است که این امر نیازمند تدوین برنامه‌های مناسبی است.

نماینده مردم گرمی مغان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آموزش و پرورش بودجه قابل انعطافی را در اختیار دارد که می‌‎تواند برای توزیع شیر در مدارس از آن استفاده کند، افزود: مقدمات اجرای این مهم در آموزش و پرورش باید پیش از شروع سال تحصیلی طی می‌شد ولی به نظر می‌رسد وزارتخانه آموزش و پرورش که پیش از شروع سال تحصیلی بدون وزیر بود، چنین اقداماتی را انجام نداده است.

 

 

نماینده گرمی: از مسئولان در مورد توزیع نشدن شیر سوال خواهیم کرد

میرزاده تصریح کرد: قطعا در صورتی که توزیع شیر رایگان در مدارس کشور مورد غفلت قرار گیرد، از مسئولان مربوطه در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس توضیح خواهیم خواست.

وی اظهار کرد: البته نمایندگان مجلس محدودیت منابع آموزش و پرورش را درک می‌کنند و می‌دانند که اولویت نخست این نهاد حاکمیتی پرداخت به موقع حقوق معلمان است ولی نباید از موضوع سلامت و تغذیه دانش آموزان غافل شد.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بنابراین سایر دستگاه‌ها از جمله سازمان برنامه و بودجه نیز باید در این راستا به کمک آموزش و پرورش بیاید و این وزارتخانه را در این شرایط کسری بودجه تنها نگذارد.

انتهای پیام/