مدیر زراعت کشت و صنعت مغان می گوید: بحث تناوب را در کشت محصولات سودآور جدی گرفتیم که در این زمینه قرار است از سالهای آینده زیتون، انگور و فندق در این مزارع کاشته شود.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

مزارع کشاورزی

عباداللهی در نشست تخصصی اقتصاد با محوریت کشاورزی و منابع طبیعی در اردبیل اظهار کرد: در سال‌های اخیر PH خاک در منطقه ما بالا رفته و باید با بهره‌گیری از روش‌های جدید به دنبال رفع این مشکل بوده و به کیفیت تولید محصولات کشاورزی کمک کنیم.

وی خاطرنشان کرد: شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان در دور جدید فعالیت خود بعد از واگذاری به بخش خصوصی از جهات زیرساخت و تحولات زیربنایی روند متفاوتی را طی می‌کند، به طوری که در این مجموعه تولید کود جدید کمپوست به ویژه کود دامی و مرغی به میزان ۳۶ هزار تن انجام شده و در اختیار بخش‌های مختلف زراعی و باغی قرار گرفته است.

مبارزه بیولوژیکی در کشت و صنعت مغان

مدیر زراعت کشت و صنعت مغان به مبارزه بیولوژیکی در عمل‌آوری محصولات متنوع کشاورزی اشاره کرد و گفت: با تاکید خریدار کشت و صنعت مغان سلامتی جان مردم مهمترین اصلی است که در شرکت کشت و صنعت مغان در تولید محصولات به آن توجه می‌شود و قرار است از مواد بیولوژیکی به جای کود و سموم در مبارزه با آفات استفاده شود.

عباداللهی افزود: سعی بر این است تا با تولید محصولات سالم غذایی کشت و صنعت مغان بتواند به رسالت عظیم خود عمل کند، چرا که خروجی تمام سرمایه‌گذاری‌ها در راستای جلب رضایت مردم، افزایش کارآمدی، اشتغال و تولید محصولات باکیفیت سالم است که البته در این زمینه ورود تکنولوژی‌های جدید و دستگاه‌های مدرن می‌تواند امیدآفرین باشد.

 

کشاورزی

 

وی نمونه این تکنولوژی و ماشین‌آلات جدید را خرید دو دستگاه کمباین برداشت چغندر قند با ۱۴ میلیارد تومان و خرید چهار دستگاه کمباین برداشت گوجه به عنوان یکی از استان‌های پیشتاز اعلام و تصریح کرد: کشت و صنعت در توسعه صنایع تبدیلی درصدد راه‌اندازی کارخانه روغن‌کشی و رب گوجه و همچنین فرآوری زیتون است که امیدواریم سال آینده شاهد راه‌اندازی این مجموعه‌های تولیدی باشیم.

بحث تناوب را در کشت محصولات سودآور جدی گرفتیم

مدیر زراعت کشت و صنعت مغان ادامه داد: ما بحث تناوب را در کشت محصولات سودآور جدی گرفتیم تا با استفاده از ظرفیت تمامی بخش‌های کشت و صنعت بتوانیم در راستای اشتغالزایی به جوانان منطقه موفق عمل کنیم.

عباداللهی نمونه این کشت‌ها را زیتون و انگور اعلام کرد و گفت: تلاش ما بر این است تا براساس استعداد بی‌نظیر منطقه و خاک ممتاز کشت و صنعت مغان بتوانیم در تولید این محصولات موفق عمل کنیم.

وی در پایان بیان کرد: سعی‌مان بر این بوده تا با طراحی جدید در کشت گونه فندق توان تولید را از ۱۲۰ تن به ۲۵۰ تن افزایش دهیم که در این زمینه استفاده از کود ارگانیک و گوگردی زمینه‌ساز یک حرکت تحول‌آفرین بوده است.

انتهای پیام/ایسنا