با کاهش مقدار سوخت گیری با کارت آزاد جایگاه‌ها در هر بار سوخت گیری از ۳۰ به ۲۰ لیتر، سقف کمربند کارت سوخت مرحله به مرحله در حال محکم شدن است و در جدیدترین خبرها، وزیر نفت اعلام کرده که احتمال سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین در لایحه بودجه سال آینده وجود دارد.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

بنزین

زنگنه: احتمال سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین در لایحه بودجه ۹۹ وجود دارد

وزیر نفت

وزیر نفت در حاشیه کنگره نفت و نیرو، در پاسخ به این پرسش که آیا پس از کاهش سهمیه بنزین که با کارت سوخت جایگاه از ۳۰ لیتر به ۲۰ لیتر رسید، احتمال سهمیه‌بندی سوخت و افزایش قیمت بنزین در لایحه بودجه سال آینده وجود دارد؟ گفت‌: هر چیزی در این حوزه ممکن است. وی ادامه داد: قرار بر این بود که سهمیه کارت سوخت جایگاه‌داران کاهش یابد تا مردم از کارت سوخت شخصی استفاده کنند. چرا که کارت سوخت جایگاه‌داران برای سوخت‌گیری نیست و تنها باید در زمان اضطرار از آن استفاده کرد. وی ادامه داد: امکان دارد میزان سهمیه کارت سوخت جایگاه‌داران باز هم کاهش یابد بنابراین لازم است تا تمام مالکان خودرو از کارت سوخت شخصی استفاده کنند.

۹۵۰ هزار کارت سوخت معطل در پست

اظهارات وزیر نفت در خصوص احتمال سهمیه بندی بنزین در حالی است که گویا هنوز تعداد قابل توجهی از صاحبان خودرو، کارت سوخت صادرشده خود را دریافت نکرده اند. به طوری که طبق گزارش تسنیم به نقل از مدیر سامانه هوشمند سوخت، هم اینک حدود ۹۵۰ هزارکارت سوخت در باجه های پستی در انتظار مراجعه مردم است. اظهارات این مقام مسئول حاکی از این است که حدود سه میلیون و دویست هزار کارت جدید و حدود ۶۵۰ هزار کارت مربوط به سال های قبل در چرخه توزیع قرار گرفته است. همچنین از مجموع درخواست های هموطنان که تاکنون ثبت شده فقط ۵۰۰ هزار کارت تولید نشده است و آن ها نیز تا پایان مهرماه تولید خواهد شد و در چرخه توزیع قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/فارس