به گفته رضا کریمی شایسته نیست ما سرمایه‌گذاران را پنج تا ۶ ماه سر بدوانیم یا بخواهیم آنها را در حوزه سرمایه‌گذاری و بخش تولید و اشتغال سرخورده کنیم که به نظر می‌رسد در این بخش سهولت کار مدنظر قرار گیرد.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

قرارداد سرمایه گذاری

رضا کریمی در جمع خبرنگاران با اشاره به همسایگی استان اردبیل با آذربایجان و تقویت دیپلماسی اقتصادی اظهار کرد: ما با داشتن فرصت‌های صادراتی با کشورهای همسایه نباید با انباشت محصولات کشاورزی نظیر سیر، سیب درختی و سیب زمینی در استان مواجه باشیم تا از این محل کشاورزان متضرر نشوند.

توسعه صنایع استان اردبیل از صنایع کوچک و متوسط به سمت صنایع بزرگ است

وی خاطرنشان کرد: هر چند توسعه صنایع استان از صنایع کوچک و متوسط به سمت صنایع بزرگ است، اما این استان در یک محرومیت تاریخی از صنایع مادر و زیربنایی محروم بوده و ضرورت دارد دولت این محرومیت تاریخی را رفع کند.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی توجه به صنایع تبدیلی و تکمیلی را در این استان با اقتصاد غالب کشاورزی یادآور شد و بیان کرد: ایجاد شهرک مشترک صنعتی بین ایران و آذربایجان در منطقه مرزی نمین، مشگین‌شهر یا بیله‌سوار از ضرورت‌هاست که انتظار می‌رود تمامی اهالی استان از این زیرساخت‌ بهره‌مند شوند.

شهرک مشترک مرزی بین ایران و آذربایجان احداث شود

کریمی بیان کرد: در هفته‌های آینده با سفر دوباره وزیر صنعت، معدن و تجارت به استان اردبیل و بازدید از شمال این استان و حضور در کشور آذربایجان امیدواریم بستر ایجاد این شهرک مشترک مرزی فراهم آمده تا یک تحول و تحرکی جدی در این خطه از کشورمان رخ دهد.

 

رضا کریمی

 

وی ادامه داد: وزیر صمت باید دستور لازم را در تسریع عمل برای ایجاد زیرساخت‌ شهرک‌ها و نواحی صنعتی جدید فراهم کرده و به نوعی به توانمندسازی صنعتی در این استان کمک شود.

مجوزهای بی نام هم باید در استان اردیبل صادر شود

رئیس مجمع نمایندگان استان اردبیل تصریح کرد: در استان فارس ۲۰۰ مجوز صنعتی بی‌نام صادر شده تا به تناسب حضور سرمایه‌گذاران این مجوزهای آماده در اختیار سرمایه‌گذاران قرار گیرد که انتظار می‌رود در استان اردبیل نیز چنین مجوزهای‌ بی‌نام صادر شود تا به محض حضور سرمایه‌گذاران در کمترین زمان آنها بتوانند فعالیت خود را آغاز کنند.

کریمی اضافه کرد: شایسته نیست ما سرمایه‌گذاران را پنج تا ۶ ماه سر بدوانیم یا بخواهیم آنها را در حوزه سرمایه‌گذاری و بخش تولید و اشتغال سرخورده کنیم که به نظر می‌رسد در این بخش سهولت کار مدنظر قرار گیرد.

وی همچنین خواستار نصب دستگاه ایکس ری پیشرفته در گمرک اردبیل و بیله‌سوار شد تا در بخش صادرات مشکلات صادرکنندگان رفع شود.

انتهای پیام/