نماینده مردم مشگین‌شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: با رایزنی‌های انجام شده قرار است با تلاش وزارت خارجه، جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت گره کور باغداران در صادرات محصولات‌شان باز شود.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

سیب

ولی ملکی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ما از طرف باغداران و مشکلی که برای آنها در فروش محصول سیب به وجود آمده تحت فشار هستیم و من هر چه در توان داشتم در حل این مشکلات انجام دادم.

وی راه حل اساسی در این زمینه را بحث صادرات، تحریک بازار و همچنین ذخیره‌سازی شب عید اعلام و خاطرنشان کرد: برای صادرات، سه تن از وزرای دولت دوازدهم قول مساعد دادند تا شرایط را هموار کنند.

نماینده مردم مشگین‌شهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به دنبال سفر وزیر صمت به استان اردبیل قرار است در کنار تحریک بازار تمهیدات لازم با هدف خرید سیب و ذخیره‌سازی آن برای شب عید آغاز شود تا بخشی از مشکلات باغداران و نگرانی‌های آنها رفع شود.

 

ولی ملکی

تعهد یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی وزیر صمت در مشگین شهر 

ملکی با قدردانی از حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت به همراه معاونین و مدیران عامل دو شرکت خودروساز در کارخانه حدیدمبتکران مشگین‌شهر، بیان کرد: این کارخانه با پیشرفت ۹۰ درصد آماده افتاح در سفر رئیس جمهور است و انتظار می‌رود اولین کامیون تمام ایرانی چاپار وارد بازار شده و مورد استفاده قرار گیرد.

وی افزود: وزیر صنعت، معدن و تجارت در حمایت از سرمایه‌گذاری صنعتی در استان به ویژه مشگین‌شهر یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تعهد تامین منابع کرده‌اند تا با این اقدام اولیه سرمایه‌گذاران زمینه‌های کار و تلاش بیشتر را فراهم کنند.

نماینده مردم مشگین‌شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: ما به راحتی می‌توانیم در صنعت خودروسازی بیشتر از این موفق عمل کنیم و استان اردبیل ظرفیت خوبی را در قطعه‌سازی و صنایع وابسته خودرویی دارد.

انتهای پیام/ایسنا