چوپان بدشانس وقتی در حال چرای گوسفند بود، مورد حمله یک پلنگ قرار گرفت که با کمک دوستش و سگ گله از دست پلنگ رهایی یافت.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

پلنگ

 

یک چوپان در روستای منامن از توابع بخش خورش‌رستم خلخال در جریان حمله یک قلاده پلنگ به گله گوسفندان مجروح شده و راهی بیمارستان شد.

بهبود محمودی چوپان ۴۷ ساله منامنی که در بیمارستان امام خمینی (ره) خلخال بستری است، گفت: این حادثه عصر دوشنبه زمانی اتفاق افتاد که به همراه یک چوپان دیگر در حال چرای گوسفندان در چراگاه‌های اطرف روستا بودیم.

او افزود: گوسفندان در منطقه کوهستانی و چراگاه‌های واقع در منطقه حفاظت شده آق‌داغ در حوالی روستای منامن مشغول چرا بودند که ناگهان مورد حمله یک قلاده پلنگ قرار گرفته است.

محمودی می گوید: چون در مسیر حمله پلنگ به گوسفندان بودم، توسط این حیوان مورد هجوم قرار گرفته و به زحمت با کمک چوپان همراهم و نیز سگ‌های نگهبان گله از دست پلنگ رها شدم.

دکتر اسماعیل صالحی رییس بیمارستان امام خمینی(ره) خلخال نیز در این مورد گفت: این چوپان از ناحیه سر، صورت و دست آسیب دیده و هم‌اکنون تحت درمان بوده و دست کم باید سه روز در بیمارستان تحت مراقبت باشد.

مهدی کسایی سرپرست اداره حفاظت محیط زیست خلخال نیز گفت: ادعای این چوپان در باره حمله پلنگ با اعزام ماموران این اداره به محل حادثه مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

او اظهار کرد: در صورت تایید حمله پلنگ به این فرد خسارات ناشی از حمله از طریق بیمه به فرد مصدوم جبران خواهد شد.

پلنگ ایرانی در مناطق مختلف منطقه حفاظت شده آق‌داغ خلخال بارها از طریق اهالی ساکن روستاهای واقع دراین منطقه و همچنین ماموران حفاظت محیط زیست این شهرستان مشاهده شده و تصاویر این حیوان در منطقه از سوی عکاسان و تصویربرداران این اداره ضبط وثبت شده است.

انتهای پیام/ایرنا