معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار اردبیل با بیان اینکه در دوره دهم انتخابات مجلس شورای اسلامی ۶۰ درصد واجدین شرایط در رای‌گیری شرکت کرده بودند، گفت: در این دوره از انتخابات با افزایش ۷ درصدی صندوق‌های ثابت رای‌گیری در ۹۰۶ شعبه آرای مردم اخذ خواهد شد.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

انتخابات

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار اردبیل از افزایش قریب به ۷ درصدی شعبات اخذ رای در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان اردبیل خبر داد.

بهروز ندایی در اولین جلسه ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم انتخاباتی در دادگستری استان اردبیل اظهار کرد: در دوره‌های قبلی انتخابات حضور حداکثر ۷۱ درصدی و حداقل ۵۲ درصدی مردم استان را شاهد بودیم که امیدواریم بتوانیم در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی بیشترین حضور را تجربه کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در دوره دهم انتخابات مجلس شورای اسلامی ۶۰ درصد واجدین شرایط در رای‌گیری شرکت کردند و طبق قانون با مجری‌گری وزارت کشور و استانداران انتخابات سالمی را در عرصه شهرها شاهد بودیم.

افزایش ۷ درصدی صندوق‌های ثابت رای‌گیری در استان اردبیل

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار اردبیل شعار این دوره از انتخابات را مشارکت، رقابت، امنیت و سلامت انتخابات با قانونمداری و بی‌طرفی و انسجام ملی اعلام کرد و گفت: از ۱۸ مرحله‌ای که برای اجرای انتخابات سالم و پرشور در اردبیل در نظر گرفته شده دو مرحله انجام شده و در هفته‌های آینده با برگزاری یک جلسه در هر هفته مسایل و مباحث انتخابات در استان پیش خواهد رفت.

ندایی زمان ثبت نام کاندیداها را از ۱۰ آذر ماه سال ۹۸ تا ۱۶ آذرماه سالجاری به مدت ۷ روز اعلام کرد و افزود: کاندیدها برای ثبت نام در موعد مقرر باید با مراجعه به فرمانداری‌ها مدارک خود را تحویل و نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

بهروز ندایی

وی ادامه داد: دوره‌هایی در فرمانداری‌ها برای اعضای ستادهای انتخابات و کمیته‌ها تشکیل شده تا مشکلات پیش روی انتخابات احصا شده و این مشکلات تا موعد انتخابات برطرف شود.

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار اردبیل با بیان اینکه سیاست شخص استاندار و فرمانداران انجام بی‌طرفانه انتخابات است، گفت: هر فردی که در این انتخابات رای بیاورد برای ما محترم است و در مسیر قانونمداری و امنیت جامعه حرکت خواهد شد.

در ۹۰۶ شعبه آرای مردم اخذ خواهد شد

ندایی گفت: همه باید طبق وظیفه ملی که داریم از آرای مردم صیانت کنیم و کارگروه امنیت ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی نیز با آسیب‌شناسی انتخابات در کنار کاندیداها خواهد بود.

وی ادامه داد: در این دوره از انتخابات با افزایش ۷ درصدی صندوق‌های ثابت رای‌گیری در ۹۰۶ شعبه آرای مردم اخذ خواهد شد.

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار اردبیل از آموزش مجریان انتخابات نیز خبر داد و بیان کرد: در فرمانداری‌ها، بخشداری‌ها و … هیئت‌های اجرایی آموزش داده شدند و بعد از پایان ایام ثبت نام کاندیداها نیز با حضور در کلاس‌های آموزشی با قوانین انتخابات آشنا خواهند شد.

انتهای پیام/