مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل

حسن محمدی گفت: بر اساس تصویب نامه هیئت وزیران حداقل ۲۰ درصد از انرژی مصرفی موسسات و شرکت‌های دولتی و نهادهای عمومی و غیر دولتی باید از انرژی‌های تجدید پذیر (خورشیدی و بادی) تامین شود.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

حسن محمدی

انرژی تجدیدپذیر در رشد تولید انرژی پاک کشور و عملی غیر قابل انکار در تامین برق مصرفی محسوب می شود، و در حفظ محیط زیست نیز تاثیر بخصوصی دارد.

حسن محمدی گفت: این تصمیم گیری نقش چشم گیری در رشد تولید انرژی پاک کشور و عملی غیر قابل انکار در تامین برق مصرفی محسوب می شود، و در حفظ محیط زیست نیز تاثیر بخصوصی دارد.

انرژی تجدیدپذیر با ۲۰ درصد مصرف در اردبیل

وی ضمن قدردانی از ادارات ودستگاه های اجرایی که در اجرای این مصوبه همکاری داشته اند افزود: بر اساس بند ۲ این تصویب نامه هر دستگاهی که نسبت به انجام این امر مهم تا تاریخ ۳۱ شهریور سال ۹۷ اقدام نکرده است تعرفه ۲۰ درصد برق مصرفی آنان بر اساس تعرفه نرخ خرید تضمینی برق از نیروگاههای تجدید پذیر (حدود۱۱۰۰۰ ریال به ازای هر کیلووات ساعت ) محاسبه می‌شود.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان اظهار داشت : به منظور ممانعت از افزایش چندین برابری هزینه های برق مصرفی ادارات و دستگاه های اجرایی و تاثیر قابل توجه بکار گیری نیروگاه های تجدید پذیر به ویژه خورشیدی در کاهش هزینه های جاری دستگاه های اجرایی استان وهمچنین کمک به تامین مطمئن برق ، کاهش تلفات شبکه برق رسانی و کاهش پیک روز شبکه برق اقدامات لازم را حداکثر تا مورخه ۹۸/۹/۳۰ انجام گردد .در غیر این صورت این شرکت به ناچار نسبت به اعمال تعرفه جدید برابر مصوبه هیات محترم وزیران اقدام خواهد نمود.

انتهای پیام/