معاون وزیر نیرو با اشاره به هدایت فاضلاب خام در محل تصفیه‌خانه آب شرب شهر خلخال به داخل رودخانه هروچای نیز اظهارداشت: باید تصفیه‌خانه خلخال از ادامه هدایت فاضلاب خام به داخل رودخانه و تهدید بهداشتی و زیست‌محیطی محل پیشگیری کنیم.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

فاضلاب

تقی‌زاده خامسی معاون وزیر نیرو در بازدید از محل اجرای طرح آبرسانی شرب شهر خلخال نیز بیان‌کرد: عملیات اجرایی تصفیه‌خانه با ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجرا بوده ولی بدلیل افزایش قیمت تجهیزات سرمایه‌گذار این طرح که آن را با روش بی او تی اجرا می‌کند، به مشکل مالی برخورد کرده است.

وی گفت: در تلاش هستیم به هر نحو ممکن این پروژه این طرح تا پایان امسال و یا حداکثر تا اول تابستان سال آینده تکمیل شده و مورد بهره‌برداری قرار بگیرد.

او همچنین با اشاره به هدایت فاضلاب خام در محل تصفیه‌خانه آب شرب شهر خلخال به داخل رودخانه هروچای نیز اظهارداشت: این مشکل را اطلاع‌رسانی کرده‌اند و تلاش می‌کنیم در اولین فرصت در تهران راه حلی برای تامین اعتبار مورد نیاز برای تعمیر تجهیزات تصفیه‌خانه خلخال از ادامه هدایت فاضلاب خام به داخل رودخانه و تهدید بهداشتی و زیست‌محیطی محل پیشگیری کنیم.

معاون آب و فاضلاب وزیر نیرو در سفر به شهرستان‌های خلخال و کوثر در جنوب استان اردبیل از طرح‌های آب و فاضلاب این ۲ شهرستان بازدید کرده و در جریان مسائل و مشکلات این طرح‌ها قرار گرفت.

انتهای پیام/