کوتاهی مسؤولان قبلی و فعلی باعث فراهم شدن مشکلاتی در مراکز آموزشی شده و از طرفی آموزش وپرورش نیز با کمبود فضا روبرو است و به هرحال مسؤولان شهرستان باید به نحوی این مساله را حل کنند.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

دانشجوی دانشگاه

دو کاره بودن ساختمان دانشکده کشاورزی مشگین‌شهر؛ هم دانشکده هم مدرسه راهنمایی!ر بیان اوضاع این دانشکده اگر بخواهیم حرفی بزنیم، همین را بدانید که یک ساختمان به‌طور مشترک هم دانشکده کشاورزی است و هم مدرسه راهنمایی دهستان نصرآباد!

پس از پیگیری دانشجویان و وعده‌های بدون عمل مسؤولان استان و شهرستان مشگین‌شهر، مشکلات بی‌شمار در دانشکده کشاورزی این شهرستان موجب واکنش قرارگاه شهید احمدی روشن بسیج دانشجویی شهرستان مشگین‌شهر شد.

در بیان اوضاع این دانشکده اگر بخواهیم حرفی بزنیم، همین را بدانید که یک ساختمان به‌طور مشترک هم دانشکده کشاورزی است و هم مدرسه راهنمایی دهستان نصرآباد!

کمبود فضای آموزشی و کلاس تدریس و حتی نداشتن سرویس بهداشتی و نمازخانه گوشه‌ی دیگری از مشکلات این دانشکده است که البته نماینده و فرماندار شهرستان مشگین‌شهر وعده‌هایی مبنی بر تکمیل ساختمان جدید دانشگاه در مسیر جاده فرعی قره درویش به دهستان آلنی داده‌اند که عملی شدن این وعده به تخصیص بودجه عمرانی دانشگاه وابسته است.

دو کاره بودن ساختمان دانشکده کشاورزی مشگین‌شهر؛ هم دانشکده هم مدرسه راهنمایی!

در چنین شرایطی اضافه شدن دو رشته جدید کاردانی و کارشناسی ارشد ناپیوسته به رشته‌های موجود در این دانشکده، بر اوضاع نابسامان ساختمان دامن زده‌است.

دانشجویان قرارگاه شهید احمدی روشن بسیج دانشجویی شهرستان مشگین‌شهر برای حل مشکلات با دعوت از حجت‌الاسلام رضا باوقار امام جمعه شهرستان مشگین‌شهر، محمد پورمند فرمانده سپاه شهرستان مشگین‌شهر و مهندس فتاحی رئیس مسکن و شهرسازی این شهرستان برای بازدید از این دانشکده خواستار پیگیری موضوع و تسریع در حل مشکلات موجود شدند.

حجت الاسلام رضا باوقار در جلسه مطالبه‌گری قرارگاه احمدی روشن بسیج دانشجویی شهرستان اظهار کرد: خواسته رهبر معظم انقلاب اسلامی این است که دانشجو مطالبه‌گر باشد و مسؤولیت و مدیریت آینده کشور نیز دست دانشجویان خواهد بود.

محیط دانشکده کشاورزی مناسب و در شأن اساتید و دانشجویان نیست

وی افزود: فضا سازی در محیط علمی دانشجویان را مشتاق می‌کند ولی محیط دانشکده کشاورزی مناسب و در شأن اساتید و دانشجویان نیست.

امام جمعه شهرستان مشگین‌شهر تصریح کرد: کوتاهی مسؤولان قبلی و فعلی باعث فراهم شدن مشکلاتی در مراکز آموزشی شده و از طرفی آموزش وپرورش نیز با کمبود فضا روبرو است و به هرحال مسؤولان شهرستان باید به نحوی این مساله را حل کنند.

باوقار ادامه داد: نامهربانی مسؤولان استان با این مسائل، به وعده دادن‌های کذایی و بهانه‌های واهی منجر شده که نتیجه این عملکرد نابسامانی شرایط و متضرر شدن دانشجویان بوده است.

وی گفت: دانشجویان با آگاهی و بصیرت افزایی در جهت رفع نواقص احتمالی محیط دانشگاه از مسؤولان مطالبه‌گری کنند.

گفتنی است؛ قرارگاه شهید احمدی‌روشن شهرستان مشگین شهر، طی نامه‌ای به مسئولان برای هم اندیشی در حل مشکلات دانشکده کشاورزی این شهرستان از ایشان دعوت کرده بود.

پیرو دعوت رسمی قرارگاه شهید احمدی‌روشن در مورخ ۹۸/۷/۱۴ از مسؤولان شهرستان در راستای هم اندیشی و حل مشکلات دانشکده کشاورزی مشگین‌‌شهر که متأسفانه هیچ کدام از مدعوین در جلسه مذکور حضور پیدا نکردند، این قرارگاه بر آن شد تا مقدمات جلسه دوم را با حضور امام جمعه شهرستان ترتیب دهد.

انتهای پیام/فارس