دکتر رضا داورپناه:

چندی پیش در اردوگاه اصولگرایان تحرکاتی انجام شد که نشان از آمادگی این جریان سیاسی برای حضور در انتخابات آینده مجلس شورای اسلامی دارد.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

اصولگرایان که بعد از دوره دوم ریاست جمهوری احمدی نژاد دچار اختلاف و انشقاق های شدیدی شده بودند چندی پیش با برگزاری جلسه و جمع کردن کاندیداهای بالقوه خود به دنبال مانور اتحاد و ابراز قدرت برای رقیب خود یعنی جریان اصلاح طلب بودند.

اما تلاش های فعالین اصولگرا برای نمایش قدرت و اتحاد آنطور که باید نتوانست به نتیجه برسد و عدم حضور بزرگان جریان اصولگرایی و عدم امضای میثاق نامه نمایانگر اختلافی عمیق در این جریان است.

یکی از اصولگرایانی که با عدم امضای میثاق نامه این جمع تشکیل شده توسط جریان جدید اصولگرایی که بیشتر متشکل از فعالین ستاد احمدی نژاد در سالهای گذشته و معروف به احمدی نژادیون هستند ، دکتر حقیقت پور است که اختلافات ایشان با این جریان ریشه در سالهای دور و دوران ریاست جمهوری احمدی نژاد و دوران استانداری ایشان در اردبیل دارد.

اختلاف ایشان با این جریان نوظهور نه تنها بر سر عملکردها بلکه بر سر نوع نگاه به موضوعات مختلف از جمله تعریف توسعه ، امنیت ملی ، تعریف منافع ملی ، سیاست های امور خارجه و اعتقاد به شایسته سالاری(استفاده از نیروهای شایسته از جناح) و مردم سالاری دینی و …. است.

نکته ای که به آن باید توجه کرد اینست با عدم امضای میثاق نامه توسط دکتر حقیقت پور و برخی از شخصیت های اصیل جریان اصولگرایی از جمله دکتر مصطفی افضلی فرد مشروعیت این جریان نوظهور زیر سوال رفته و هویت سیاسی این جریان را با تردید های جدی مواجه میکند!!!

حال باید دید این جریان نوظهور خواهد توانست با رفع ابهامات موجود در عملکرد اندیشه ها و اعتقادات و وابستگی های خود حمایت بزرگان اصولگرا از جمله دکتر حقیقت پور و افضلی فرد را جلب کرده و به طور جدی وارد کارزار انتخابات شوند؟

انتهای پیام/