حمید رستمی

مروری کوتاه بر مقالات و تحلیل های افراد خاصِ نزدیک به جریانی خاص تر که البته تاریخ مصرف انتخاباتی دارد و صرفا برای تخریب مجیدخدابخش بطور اخص و اصلاح طلبان بطور اعم نگاشته می شود


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

حمید رستمی

مروری کوتاه بر مقالات و تحلیل های افراد خاصِ نزدیک به جریانی خاص تر که البته تاریخ مصرف انتخاباتی دارد و صرفا برای تخریب مجیدخدابخش بطور اخص و اصلاح طلبان بطور اعم نگاشته می شود ، نشان دهنده آن است که دوستان سهیم در قدرتِ دوران مهرورزی که رفیق گرمابه و گلستان “محمود” بودند و امروز از یاداوری اسمش حتی ،اکراه دارند ، برای رهایی از سوالات بی‌پایان شهروندان در مورد آن هشت سال موسوم به “مهرورزی” فرار به جلو کرده و شروع به جعل تاریخ و عقب جلو بردن اتفاقات و انگ زدن به کسانی که نسبت به ایشان حس رقابت دارند و اگر همین فردا در مقاله یی خواندید که کسی که قطعنامه ها را کاغذ پاره خوانده استاندار دولت روحانی بوده و از قضا هم در دو استان مسولیت داشته، اصلا تعجب نکنید چرا که دوستان تازگی ها به قدرت رسانه ها واقف شده اند و افکار عمومی را بشدت دست کم گرفته و در این مسیر از هیچ کوششی فروگذار نبوده و اقدام به مظلوم نمایی کرده و چنان وانمود می‌کنند که ثروت و مکنت استان به یغما رفته و دولت محلی در طی شش سال در خوابِ خوشِ مستی سیر کرده و دفع زمان می‌کند.

این شاید برای خودشان قابل قبول باشد ولی خب حافظه تاریخی رسانه‌های استان تا بدان حد دچار نسیان نشده که این دوستان بی کارنامه بر دولت محلی بتازند و خود را “سردار سازندگی” بنامند در حالی که در بهترین حالت، شاگردان تنبل و مردودی “معجزه هزاره سوم” تشریف دارند!

ردیف کردن یک سری پروژه‌های عمرانی به ثمر رسیده، به عنوان کارنامه زرین دوره خویش به جهت فخرفروشی و تحقیر طرف مقابل، بیش از آنکه یک بازی رسانه ای باشد تحریف تاریخ است. مصادره به مطلوب کردن پروژه‌هایی از قبیل “نیروگاه سیکل ترکیبی سبلان” ، “ورزشگاه علی دایی” ، “ورزشگاه رضازاده” و ….. به اسم “دولت مهرورزی” صرفاً دستکاری کردن اطلاعات تاریخی ست، چرا که همه این پروژه ها در دو سه سال اول دولت احمدی نژاد به بهره‌برداری رسیده اند و صرفاً بریدن روبان افتتاح به دولت مهرورز رسیده است.

به عنوان مثال نیروگاه سیکل ترکیبی سبلان در سال ۸۷ به بهره‌برداری رسید و این در حالی بود که مراحل مطالعاتی و برآورد هزینه و تامین آن، از چندین سال قبل در دوره “خاتمی” شروع و تمام تجهیزات در همان دوران از کشورهای خارجی و برخی شرکت های داخلی خریداری و انبار گردید تا در ادامه بصورت یکجا و همزمان نصب آن شروع و مورد بهره برداری قرار گیرد. به یقین اگر احداث نیروگاه سیکل ترکیبی به آن عظمت در دو سال ممکن بود چرا ساخت برخی از نیروگاه ها در همین کشور پنجاه سال به طول می انجامد و آیا اصلا می‌توان پروژه‌ای به آن عظمت را در عرض دو سال مورد مطالعه و مکان یابی و برآورد و تامین هزینه و احداث و نصب و مورد بهره برداری قرار داد؟

ورزشگاه علی دایی در سال ۸۶ در بازی دوستانه بین تیم های سایپای تهران و تیم ملی ایران که هر دو تیم تحت مربیگری دایی بودند به صورت رسمی افتتاح شد و روند ساخت آن از سال ۱۳۷۱ شروع شده بود که دولت مهرورزی صرفاً زحمت افتتاح آن را برعهده گرفت تا امروز به عنوان برگ برنده برخی دلواپس، در فضای غبار آلود امروز استان قرار گیرد. حکایت ورزشگاه رضازاده از این هم بامزه تر است و در سال ۸۵ به بهره برداری رسیده است و مشخص نیست دولت احمدی نژاد چه تاثیری در روند تکمیل این پروژه داشته است!؟

انگار در آشفته بازار فعلی می توان هر ادعایی را مطرح کرد و هر تصمیمی را به چالش کشیده و هر اتفاق مثبت و پروژه دهان پرکن را به نام خود سند زد و به کسی هم پاسخ نداد.

شما که ادعا دارید در دو سه سال اول، آن همه کار بزرگ صورت دادید چرا بعد از آن نتوانستید کاری ولو متوسط انجام دهید؟ چرا پروژه راه آهن اردبیل را نتوانستید به پایان برسانید و صرفاً زنگ شروع اش را نواختید و چون پوست خربزه ای زیر پای استانداران بعدی انداختید تا زمینه سقوط شان را فراهم آورید و شما سینه ستبر کرده و بگویید : “و من آنم که رستم بود پهلوان!” که البته اینجا هم اشتباه محاسباتی کار دستتان داد و حالا که می بینید پروژه قصد به سرانجام رسیدن دارد ادعا ی پیشرفت ۶۳درصدی اش در زمان خویش را مطرح می کنید و چند سال بعد هم شاید بگوئید که اصلا در همان زمان محمود ، قضیه راه آهن به خوبی و خوشی تمام شده و به بهره برداری رسیده و رفته پی کار خودش!

همه بر این باورند که تنها پروژه صفر تا صدی که جماعت مهرورز عهده دار آن شدند عملیات احداث “مسکن مهر” بود که شاید در برخی جاها به اتمام نرسیده و آنهایی هم که مورد بهره‌برداری قرار گرفته هنوز داغشان بر دل ها تازه است. اگر باور نمی‌کنید سری به سر پل ذهاب بزنید. با اطمینان می توان گفت که از مانور دادن بر روی احساسات شهروندان و کوبیدن بر طبل اختلاف استان های همجوار نه “آبی” برای تان گرم خواهد شد و نه برگه رای برای روز مبادا جمع می شود!

انتهای پیام/