علی حسینی با حضور در فدراسیون وزنه برداری نامه بازنشستگی خود را امضا کرد و به صورت رسمی با دنیای قهرمانی خداحافظی کرد.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

پس از اینکه سعید علی حسینی در مسابقات جهانی شرکت نکرد و طبق قانون باید در مسابقات گزینشی سوئیس شرکت می‌کرد تا بتواند در المپیک حضور پیدا کند،  اما به خاطر دیر ثبت‌نام شدن این مسابقات را هم از دست داد و در نهایت نمی‌تواند در المپیک شرکت کند ، تصمیم به خداحافظی از دنیای وزنه‌برداری گرفت.

درخواست برای خارج کردن اسم سعید علی حسینی از لیسا آنتی دوپینگ

علی حسینی امروز با حضور در فدراسیون وزنه‌برداری نامه خداحافظی خود را امضا کرد و رسماٌ از دنیای وزنه‌برداری کنار رفت. فدراسیون وزنه‌برداری هم باید خداحافظی این وزنه‌بردار را به اطلاع فدراسیون جهانی برساند.

به این ترتیب فدراسیون ایران باید به اطلاع فدراسیون جهانی وزنه برداری برساند که علی حسینی رسما بازنشسته شده تا این وزنه بردار از لیست آنتی دوپینگ خارج شود.

 

 

این وزنه بردار پس از پایان محرومیت ۸ ساله ای که داشت توانست نقره قهرمانی جهان۲۰۱۷ و نقره بازی های آسیایی۲۰۱۸ را بگیرد اما به دلیل شرکت نکردن در مسابقات گزینشی المپیک، شانس حضور در المپیک را از دست داد.

در روزهای باقی مانده به انتخابات فدراسیون وزنه برداری که در نهایت علی مرادی مجددا در این سمت ابقا شد، تماس های زیادی از طرف فدراسیون جهت حمایت علی حسینی از شخص علی مرادی صورت گرفته بود اما وی رد کرد بود!

بعد از انتخابات ، بی اعتنایی و عدم رسیدگی فدراسیون علیه علی حسینی شروع شد تا اینکه ماجرای تاخیر در ثبت نام وی در انتخابی المپیک و از دست دادن این رویداد بزرگ برای علی حسینی رقم و خورد و بدین ترتیب امروز بدشانس ترین قهرمان آسیا و جهان ، از دنیای وزنه برداری وداع کرد!

 

سعید علی حسینی

 

سعید علی حسینی به مدت ۱۲ سال از وزنه‌برداری محروم بود که البته با تغییر قوانین، محرومیت او به هشت سال کاهش پیدا کرد و در سال ۲۰۱۷ توانست پس از هشت سال دوری روی تخته برود و در اولین حضورش در مسابقات جهانی موفق به کسب مدال برنز شد.

انتهای پیام/