نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین می گوید: متاسفانه فرصت صادرات سیب زمینی به عراق را از دست دادیم و این مورد نیز به دلیل عدم برنامه‌ریزی مناسب بود.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

سیب زمینی

صدیف بدری اظهار داشت: عدم برنامه‌ریزی دولت برای حمایت از کشاورزان علی الخصوص سیب‌زمینی کاران در حال حاضر به یک معضل اساسی تبدیل شده است و در این زمینه کشاورزان حال و روز خوشی نداشته و انتظار حمایت مسئولان را دارند.

سریال تکراری مشکلات کشاورزان هر سال تکرار شود

وی با اشاره به این که هزینه کشاورزان با نرخ تعیین شده است مطابقت ندارد بیان کرد: عدم برنامه‌ریزی مناسب در این زمینه سبب شده است که سریال تکراری مشکلات کشاورزان هر سال تکرار شود که باید در این زمینه برنامه‌ریزی‌های مناسب در ارتباط با توسعه صادرات، میزان تولید و بازار مصرف داخلی تعریف و تدوین شود.

نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس گفت: مشکلاتی در زمینه تولید و برداشت محصولات کشاورزی وجود دارد که در این زمینه باید اقدامات لازم و اساسی در این زمینه انجام شود تا بتوان مشکلات موجود را از سر راه برداشته و در راستای توسعه تولید و رونق داخلی گام‌های اساسی برداشت.

 

صدیف بدری

 

بدری تصریح کرد: متاسفانه فرصت صادرات سیب زمینی به عراق را از دست دادیم و این مورد نیز به دلیل عدم برنامه‌ریزی مناسب بود که نتوانستیم از فرصت‌ها و بسترهای موجود به نحو احسن استفاده کرده و در راستای تولید محصول سیب‌زمینی اقدامات لازم و اساسی انجام شود.

وی بیان کرد: عدم حمایت از تعاونی‌های روستایی و کشاورزی نیز از دیگر مواردی است که باید در این زمینه اقدامات لازم و اساسی مبنای کار قرار گیرد تا دست دلالان را از بازار کوتاه کنیم.

انتهای پیام/