رئیس انجمن حمایت از بیماران کلیوی اردبیل:

رئیس انجمن حمایت از بیماران کلیوی اردبیل گفت: بیش از یک هزار و ۴۰۰ نفر در استان اردبیل با بیماری کلیوی درگیر هستند که بخشی از آنها از این انجمن خدمات دریافت می‌کنند.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

کمردرد کلیه

جمالی در آستانه هفته حمایت از بیماران کلیوی در اردبیل اظهار کرد: ۲۳ تا ۳۰ آبان ماه به عنوان هفته گرامیداشت بیماران کلیوی نامگذاری شده که در این هفته سعی بر این است تا با برنامه‌های مختلف به ویژه در بخش آموزش و پیشگیری آحاد جامعه را با ابعاد این بیماری آشنا کنیم.

وی خاطرنشان کرد: از سال ۷۳ انجمن بیماران کلیوی با تحت پوشش قرار دادن ۵۵ نفر بیمار و ۲۰ نفر پیوند کلیوی فعالیت خود را آغاز کرد.

رئیس انجمن حمایت از بیماران کلیوی اردبیل به اهداف این انجمن در حوزه آموزش، پیشگیری و درمان اشاره کرد و افزود: شعار ما کلیه سالم برای همه افراد جامعه است تا با مراقبت و اعمال رفتارهای پیشگیرانه زمینه سالم‌سازی و پرهیز از بیماری‌های کلیوی فراهم آید.

جمالی با بیان اینکه در استان اردبیل ۳۹۱ نفر بیمار دیالیزی داریم و بیش از ۵۵۳ نفر نیز از بیماری مزمن کلیوی رنج برده و در انتظار پیوند هستند، تصریح کرد: بخش عمده‌ای از این بیماران در مرکز استان از انجمن حمایت از بیماران کلیوی خدمات دریافت می‌کنند.

یک هزار و ۴۱۴ نفر در اردبیل  درگیر بیماری کلیوی هستند

وی بیان کرد:بیش از یک هزار و ۴۱۴ نفر در این استان درگیر بیماری کلیوی هستند  که انجمن برای تعدادی از این بیماران از صفر تا ۱۰۰ خدمات ارائه می‌کند.

رئیس انجمن حمایت از بیماران کلیوی اردبیل هزینه سالانه حمایت از این بیماران را دو میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: از طریق آزمایشگاه طبی و تشخیصی فارابی ماهانه ۷۰ میلیون تومان خدمات به این بیماران ارائه می‌شود که جای دارد از مسئولان آزمایشگاه فارابی در همراهی با این انجمن برای ارائه خدمات طبی و تشخیصی قدردانی کنیم.

جمالی افزود: توزیع بسته‌های غذایی به صورت ماهانه جزو برنامه‌های این انجمن است که با توجه به شرایط اقتصادی ما با تامین برنج و گوشت مورد نیاز از این بیماران حمایت می‌کنیم.

وی اظهار کرد: به دنبال تکمیل پرونده بیماران با همراهی خیرین در کنار حمایت‌های غذایی ما به وسع و توان خود در امر تحصیل، تامین مسکن، جهیزیه و ارائه مشاوره‌های مختلف در خدمت بیماران این انجمن هستیم تا دست حمایت و همراهی خودمان را صادقانه نشان دهیم.

انتهای پیام/