رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خلخال گفت: با هدف حمایت از ناشران و نویسندگان کتاب‌های مربوط به حوزه شعر و ادب ۳۰ تا ۵۰ درصد از مجموع آثار منتشر شده هنرمندان منطقه توسط این اداره خریداری می‌شود.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

کتابخانه

رویا کاظمی در آیین رونمایی از ۲ کتاب جدید نویسندگان خلخال افزود: خرید آثار نویسندگان ،شعرا و ناشران کتاب در صورتی است که نویسندگان آثار خود را با استفاده از امکانات چاپ و نشر بومی در استان اردبیل به چاپ رسانده باشند.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون ۲ انجمن شعر و ادب در خلخال فعالیت بوده و از امکانات موجود مجتمع فرهنگی و هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بهره می‌برند ، از ارائه سه مورد تسهیلات بانکی به نویسندگان در سال جاری خبرداد.

کاظمی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون ۲ برنامه رونمایی از کتاب جدید نویسندگان خلخال توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خلخال برگزار و از نویسندگان کتاب در این مراسم تجلیل شده ، اظهارداشت: در صورت تامین اعتبار تسهیلات مورد نیاز برای چاپ و نشر آثار نویسندگان منطقه در اختیار آنها قرار می‌گیرد

وی از عضویت رایگان در کتابخانه‌های عمومی خلخال در هفته کتاب امسال خبر داد و افزود: پنج هزار و ۸۰۰ نفر عضو فعال هشت باب کتابخانه عمومی این شهرستان هستند.

وی گفت: امسال ۲ هزار و ۴۰۰ نسخه کتاب جدید وارد کتابخانه‌های عمومی این شهرستان شده و به ثبت رسیده است.

وی از راه‌اندازی ایستگاه‌های مطالعه در ادارات دولتی و اماکن عمومی غیردولتی در هفته کتاب خبر داد و گفت: این کار با هدف ترویج فرهنگ مطالعه کتاب در جامعه و آشتی مردم با کتاب توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری مدیریت کتابخانه‌های عمومی و همچنین اهدای از سوی این اداره کتاب به ایستگاه‌های مطالعه کتاب صورت می‌گیرد.

در این مراسم از کتاب “تاریخ تحول فرهنگ خلخال” نوشته فرهنگ خاکنژاد رونمایی شد.

انتهای پیام/ایرنا