عضو شورای شهر اردبیل:

یعقوب هاشمی اظهار کرد: در کنار این امر مهم در مناطق روستایی به ویژه دهستان‌های بزرگ خانه‌های هلال با همکاری و مشارکت شوراها و دهیاری‌ها راه‌اندازی شود تا در بروز حوادث غیرمترقبه از طریق این خانه‌ها نیروهای آموزش دیده سازماندهی شده و در طول سال نیز توان امدادرسانی آنها افزایش یابد.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

یعقوب هاشمی

عضو شورای شهر اردبیل بیان کرد: به تناسب نشست مدیرعامل جمعیت هلال احمر با منتخبین شورای استان در شهرستان‌ها نیز روسای هلال احمر باید نشستی را با اعضای شوراها برگزار کنند تا مشکلات و موانع هر منطقه مورد رصد و بررسی قرار گرفته و امدادرسانی جاده‌ای و داخل شهرها و روستاها تقویت شود.

هاشمی با اشاره به پیشنهاد نامگذاری یکی از خیابان‌های شهرهای استان به نام هلال احمر گفت: این نامگذاری که با همکاری شوراها و شهرداری‌ها انجام می‌شود در حقیقت ارج نهادن به خدمات بی‌منت و در عین حال فداکارانه نیروهای جمعیت هلال احمر است که در صحنه‌های مختلف توان خود را به نمایش می‌گذارند.

کشته تصادف

اردبیل جزو ۱۰ استان حادثه خیز کشور است

هاشمی از این مجموعه به عنوان یک نهاد مردمی و غیرانتفاعی با نیت خدمت‌رسانی واقعی و غیرسیاسی و خارج از مرزها برمدار انسانیت یاد کرد و افزود: استان اردبیل جزو ۱۰ استان حادثه‌خیز کشور است و ضرورت داررد شبکه‌های عملیاتی و امدادرسانی هلال احمر مورد حمایت قرار گیرند.

وی توجه به آموزش و به روز رسانی توان نیروهای هلال احمر را به صورت عمومی و تخصصی یادآور شد و بیان کرد: فعالیتی که هلال احمر در جاده‌ها برای حادثه‌دیدگان محورهای مواصلاتی انجام می‌دهند در عین سرعت عمل بسیار راهگشاست که در اکثر موارد رهاسازی و امدادرسانی انجام شده به نجات جان انسان‌ها می‌انجامد.

رئیس شورای اسلامی استان اردبیل اضافه کرد: ما در حد وسع و توان خود در خدمت این مجموعه هستیم تا خدمات صادقانه و بی‌تمنای هلال احمر در شهرها، روستاها و جاده‌ها به خیر و برکت ختم شود.

انتهای پیام/ایسنا