فرماندار اردبیل:

مسعود امامی یگانه گفت: حدود ۵۰ درصد جامعه از خودروهای شخصی استفاده نمی‌کنند و به صورت روزانه ۲۱ میلیون دلار یارانه برای تأمین بنزین کشور تخصیص داده می‌شود.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

مسعود امامی یگانه

فرماندار اردبیل گفت: اجرای طرح جدید قیمت گذاری بنزین، نباید تأثیری در افزایش قیمت کالاها داشته باشد.

امامی یگانه عنوان کرد: متولیان بازار و مسئولان اجرایی تأمین اقلام ضروری باید تدابیر لازم را اندیشیده و با مدیریت تورم و کنترل بازار مانع از بروز نگرانی در افزایش قیمت کالاها به دنبال افزایش نرخ بنزین شوند.

به گفته وی آمارهای ارائه شده در مقاطع گذشته حاکی از این بوده که افزایش قیمت سوخت تأثیر آن چنانی در قیمت سایر اقلام نداشته و از آثار تورمی چندانی برخوردار نبوده است و در این راستا باید با مدیریت صحیح مانع از هر گونه افزایش قیمت شد.

مدیریت مصرف سوخت، تصمیم قاطعانه نظام بوده است

فرماندار اردبیل ادامه داد: مدیریت مصرف سوخت، تصمیم قاطعانه نظام بوده و تمامی افراد باید بدون تعلق به جریان یا گروه خاصی آرامش را به بازار برگردانند.

امامی یگانه یادآور شد: دشمنان به دنبال به حاشیه کشیدن این اتفاق و ایجاد نارضایتی در بطن جامعه هستند و در چنین شرایطی مدیران دولتی باید با بازگو کردن شرایط و چگونگی اجرای این طرح، صیانت از ضرورت‌های ملی را یادآور شوند.

فرماندار اردبیل به مصرف بی‌رویه سوخت در کشور نیز اشاره کرد و افزود: توزیع درآمد حاصل از قیمت گذاری جدید بنزین در بین ۱۸ هزار خانوار نیازمند می‌تواند در حمایت از این گروه از جامعه تا حدودی مفید واقع شود.

انتهای پیام/مهر