بشیر خالقی با اشاره به تبدیل روستاها به آسایشگاه سالمندان تصریح کرد: متاسفانه مهاجرت جوانان به روستاها به ویژه در استان اردبیل سبب شده است که روستاهای این استان عملا به یک آسایشگاه تبدیل شده است.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

بشیر خالقی

بشیر خالقی اظهار کرد: لازم است با هدف اصلاحات علمی آمایش سرزمینی در تخصیص بودجه سال آینده مورد توجه واقع شود تا بتوانیم با برنامه‌ریزی مناسبی بودجه‌های مورد نیاز را تخصیص داده و تمامی ابعاد استان‌های کشور را مد نظر قرار دهیم.

وی با اشاره به این که موضوع رتبه‌بندی فرهنگیان نیز باید هر چه سریع‌تر برطرف شود بیان کرد: اختصاص اعتبارات عمرانی به استان‌های سردسیر استان همچون اردبیل نیز باید در دستور کار قرار گیرد چرا که در فصول سرد کارهای عمرانی تعطیل می‌شود و اگر اعتبارات به موقع تزریق نشود دوباره‌کاری می‌شود.

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس اظهار کرد: افزایش قیمت‌ کالاها به بهانه افزایش بی‌رویه بنزین که یک عمل بی‌تدبیرانه بوده است قابل قبول نبوده و باید نظارت‌ها و کنترل‌های بیشتری در این راستا انجام شود تا بتوانیم با برنامه‌ریزی‌های لازم اقدامات پیشگیرانه را به نحو احسن انجام دهیم.

آمایش سرزمینی در تخصیص بودجه سال آینده مورد توجه قرار گیرد

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی گفت: لازم است با هدف اصلاحات علمی آمایش سرزمینی در تخصیص بودجه سال آینده مورد توجه قرار گیرد.

خالقی با اشاره به تبدیل روستاها به آسایشگاه سالمندان نیز تصریح کرد: متاسفانه مهاجرت جوانان به روستاها به ویژه در استان اردبیل سبب شده است که روستاهای این استان عملا به یک آسایشگاه تبدیل شده و اشتغال و تحرک در مناطقی که دارای بهترین ظرفیت است متوقف شود.

وی بیان کرد: باید حمایت‌های لازم از روستاییان در دستور کار قرار گیرد تا رغبت آنان برای ادامه زندگی و عدم مهاجرتشان انجام شود که این اقدام نیازمند تدوین برنامه‌های اساسی و مهم در اسرع وقت است که از رئیس جمهور انتظار می‌رود اقدامات لازم در این زمینه را انجام دهد.

انتهای پیام/تسنیم