سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ - ساعت : ۱۷:۱۵
۱۳۹۸/۰۹/۰۵ :: ۱۲:۴۶

تبدیل روستاها به آسایشگاه سالمندان

بشیر خالقی با اشاره به تبدیل روستاها به آسایشگاه سالمندان تصریح کرد: متاسفانه مهاجرت جوانان به روستاها به ویژه در استان اردبیل سبب شده است که روستاهای این استان عملا به یک آسایشگاه تبدیل شده است.

بشیر خالقی

بشیر خالقی اظهار کرد: لازم است با هدف اصلاحات علمی آمایش سرزمینی در تخصیص بودجه سال آینده مورد توجه واقع شود تا بتوانیم با برنامه‌ریزی مناسبی بودجه‌های مورد نیاز را تخصیص داده و تمامی ابعاد استان‌های کشور را مد نظر قرار دهیم.

وی با اشاره به این که موضوع رتبه‌بندی فرهنگیان نیز باید هر چه سریع‌تر برطرف شود بیان کرد: اختصاص اعتبارات عمرانی به استان‌های سردسیر استان همچون اردبیل نیز باید در دستور کار قرار گیرد چرا که در فصول سرد کارهای عمرانی تعطیل می‌شود و اگر اعتبارات به موقع تزریق نشود دوباره‌کاری می‌شود.

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس اظهار کرد: افزایش قیمت‌ کالاها به بهانه افزایش بی‌رویه بنزین که یک عمل بی‌تدبیرانه بوده است قابل قبول نبوده و باید نظارت‌ها و کنترل‌های بیشتری در این راستا انجام شود تا بتوانیم با برنامه‌ریزی‌های لازم اقدامات پیشگیرانه را به نحو احسن انجام دهیم.

آمایش سرزمینی در تخصیص بودجه سال آینده مورد توجه قرار گیرد

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی گفت: لازم است با هدف اصلاحات علمی آمایش سرزمینی در تخصیص بودجه سال آینده مورد توجه قرار گیرد.

خالقی با اشاره به تبدیل روستاها به آسایشگاه سالمندان نیز تصریح کرد: متاسفانه مهاجرت جوانان به روستاها به ویژه در استان اردبیل سبب شده است که روستاهای این استان عملا به یک آسایشگاه تبدیل شده و اشتغال و تحرک در مناطقی که دارای بهترین ظرفیت است متوقف شود.

وی بیان کرد: باید حمایت‌های لازم از روستاییان در دستور کار قرار گیرد تا رغبت آنان برای ادامه زندگی و عدم مهاجرتشان انجام شود که این اقدام نیازمند تدوین برنامه‌های اساسی و مهم در اسرع وقت است که از رئیس جمهور انتظار می‌رود اقدامات لازم در این زمینه را انجام دهد.

اشتراک این خبر :

یک دیدگاه

  • با سلام باز فصل انتخابات شد و متاسفانه عده ای شروع به سخنرانی و حرف زدن از مشکلات و بایدها کردند. در سطر به سطر فرمایشات این بزرگوار چندین ایراد و اشکال وجود دارد: - ۴ سال فرصت کمی بود و آقایان نتوانستند برای استان بودجه اخذ کنند. - چه تصمیم و حرکت مفیدی در خصوص وضعیت معلمان عزیز و زحمتکش نهضت سواد آموزی و حق التدریسی که سالهاست بلاتکلیف هستند انجام دادید. - اعتبارات عمرانی برای استانهای سردسیر دقیقا" کی باید در دستور کار قرار گیرد. زمان آن فرا نرسیده؟؟؟ - اصل افزایش قیمت بنزین تصمصم اشتباهی بود و شماها هیچ حرکت محکمی از ترس رد صلاحیت شدن نکردید و در عمل حرف نمایندگان ۸۰ میلیون جمعیت خریدار نداشت حالا سخن از جلوگیری افزایش قیمت سایر کالاها می زنید. - بنده متوجه متن مهاجرت جوانان به روستا و تبدیل روستا به آسایشگاه سالمندان و ... نشدم. بالاخره این جوانان چه کنند؟؟ مهارت به شهرهای بزرگ کنند و در آنجا با هزاران مشکلات و گرفتاری دست و پنجه بزنند و یا مهارجرت معکوس کنند و حداقل از نبود کار و اشتغال به درد خود بسوزند؟؟ اگر نمایندگان خوب، مدیران بهتر، مسئولان دلسوز، بودجه کافی ، زیرساختهای مناسب و .... داشتیم این نبود حال و روز امروز جوانان کشور.