معاون استاندار اردبیل:

معاون استاندار اردبیل از رسانه‌ها خواست؛ تا تخلفات کاندیداها را به ستاد انتخابات استان گزارش کرده تا زمینه برخورد با متخلفین را فراهم آورند.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

بهروز ندایی

معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل گفت: رسانه‌ها به عنوان قشر آگاه جامعه تخلفات انتخاباتی را به مراجع نظارتی گزارش کنند.

بهروز ندایی در تبیین مراحل اجرایی یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: برای برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی تمامی تمهیدات در استان اندیشیده شده که امیدواریم با مشارکت حداکثری مردم انتخاباتی سالم و پرشور را شاهد باشیموی از رسانه‌ها خواست؛ تا تخلفات کاندیداها را به ستاد انتخابات استان گزارش کرده تا زمینه برخورد با متخلفین را فراهم آورند.

وی با اشاره به اینکه در انتخابات این دوره وزارت کشور شعار گام دوم انقلاب، قانونمداری و بی‌طرفی را برگزیده است، خاطرنشان کرد: ما بر حضور حداکثری مردم در این دوره از انتخابات تاکید داریم و تلاش می‌کنیم تا حضور مردم را بیش از سایر انتخابات در پای صندوق‌های رای شاهد باشیم.

وی به همکاری ۲۰ هزار نفر از عوامل در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: بالغ بر یک هزر و ۴۰۰ دستگاه خودرو برای برگزاری انتخابات نیاز است که با هماهنگی دستگاه‌های اجرایی و ارگان‌ها و نهادهای استان هیچ مشکلی از این حیث در اردبیل نداریم.

رئیس ستاد انتخابات استان اردبیل نقطه قوت انتخابات در کشور را تکیه بر مردم و داشتن روحیه دموکراسی در آن دانست و افزود: وزارت کشور مجری انتخابات در کشور است اما نقطه اتکایی که همواره دشمنان ما نیز از آن هراس داشته است، حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رای و مدیریت آن توسط خود مردم بوده است.

ندایی از برگزاری جلسات متعدد در راستای بررسی مصادیق مجرمانه و تخلفات انتخاباتی در اردبیل با هدف پیشگیری از وقوع جرم خبر داد و بیان کرد: ما این جلسات را مشترکا با مسئولان دادگستری برگزار کردیم و برای اولین بار در این دوره از انتخابات حضور دادستان در هیئت اجرایی شهرستان‌ها و مرکز استان را شاهد خواهیم بود.

انتخابات

افزایش ۶٫۵ درصدی شعبات اخذ رای در اردبیل

وی انتخاب بازرسان انتخابات از سوی وزارت کشور از بدنه استانداری را یادآور شد و تصریح کرد: این بازرسان در شعبات اخذ رای حاضر شده و از اولین ساعات شروع رای‌گیری تمام رویدادهای آن را رصد خواهند کرد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل در بخش دیگری از سخنان خود به افزایش ۶٫۵ درصدی شعبات اخذ در اردبیل خبر داد و گفت: این شعبات اغلب در مناطق پرجمعیت و با تراکم بالا خواهد بود تا مردم بتوانند در اسرع وقت در محل رای‌گیری حاضر شده و آرای خود را به صندوق بیندازند.

ندایی به رصد رفتارهای کاندیداهای احتمالی مجلس شورای اسلامی قبل از آغاز ایام قانونی تبلیغات اشاره و خاطرنشان کرد: اصلی‌ترین هدف دولت و شورای نگهبان برگزاری باشکوه و پرشور انتخابات است و ما اجازه هیچگونه بهره‌برداری سیاسی به افراد معاند را نخواهیم داد.

وی بیان کرد: افرادی درصدد سوءاستفاده از احساسات مردم هستند، لیکن ما به صورت دقیق در جریان این تحرکات هستیم و با هرگونه وعده‌های نابجا و غیرممکن که بخواهد جنبه فریبکاری داشته باشد برخورد خواهد شد.

وی از تعامل مناسب بین ستاد اجرایی انتخابات اردبیل با عوامل دادگستری خبر داد و خاطرنشان کرد: دستگاه‌های نظارتی و قضائی در استان به صورت دقیق و با حساسیت کامل در کنار ستاد برگزاری انتخابات است و تا آخرین ساعات اتمام رای‌گیری و اعلام نتایج این همکاری و تعامل ادامه خواهد داشت.

ریس ستاد انتخابات استان اردبیل رسانه‌ها را چشم تیزبین جامعه و قشر آگاه اعلام کرد و گفت: ما از رسانه‌ها نیز انتظار داریم علیرغم اینکه در انتشار مطالب خود بر له یا علیه کاندیداها دقت کافی را داشته باشند، بلکه شایسته است در راستای همکاری با ستاد انتخابات استان دست ما را در برگزاری انتخابات سالم و پرشور بگیرند.

انتهای پیام/ایسنا