مدیر کل صداوسیمای مرکز اردبیل:

مدیرکل صداوسیمای مرکز اردبیل گفت: طولانی‌ترین انیمیشن کشور با موضوع زندگی قهرمان نوجوان مرحمت بالازاده در اردبیل تولید می‌شود.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

علی ملااحمدی اظهار کرد: تولید این انیمیشن ۵۷۲ دقیقه ای ۹ ماه است که شروع شده و قرار است در مدت سه سال این اثر تولید و از طریق شبکه‌های ملی و استانی پخش شود.

وی به برگزاری بیست و سومین جشنواره تولیدات مراکز صداوسیما در اردبیل اشاره و خاطرنشان کرد: این جشنواره فاخر در سال ۷۲ در کشور و به میزبانی استان‌های مختلف انجام می شود، که برای دومین بار تابستان سال آینده در اردبیل برگزار خواهد شد.

مدیرکل صداوسیمای مرکز اردبیل افزود: این جشنواره در قالب هفت کمیسیون و تولیدات سیما، صدا، شبکه‌های استانی، فضای مجازی، موسیقی و … برگزار خواهد شد که بخش بین‌المللی آن برای اولین بار در جشنواره اردبیل اضافه خواهد شد.

ملااحمدی ثمرات برگزاری این جشنواره را برگزاری کارگاه آموزشی و همچنین مجوز تولید آثار متعدد اعلام کرد و گفت: به برکت برگزاری این جشنواره سه تله فیلم، یک سریال ۲۶ قسمتی و پنج فیلم مستند در استان اردبیل تولید می‌شود که مقدمات این کار نیز شروع شده است.

وی بیان کرد: برگزاری این جشنواره فرصت خوبی است تا ظرفیت‌ها و توانمندی‌های استان را در بخش‌های مختلف از طریق شبکه‌های ملی و بین‌المللی در سطح گسترده معرفی کنیم.

شبکه تلویزیونی صدا و سیما

مدیرکل صداوسیمای مرکز اردبیل ادامه داد: به برکت برگزاری این جشنواره هفته فرهنگی – هنری در همه شهرستان‌ها و به صورت زنده برگزار خواهد شد و قرار است در آئین اختتامیه این جشنواره از ایثارگران و خانواده‌های شهدا و جانبازان و مفاخر استان تجلیل شود.

حضور ۷۰۰ نفر میهمان کشوری در اردبیل

ملااحمدی حضور ۷۰۰ نفر میهمان کشوری را در این جشنواره یادآور شد و اظهار کرد: ستاد برگزاری این جشنواره در استان شکل گرفته و در قالب ۱۰ کمیته فعال است.

مدیرکل صداوسیمای مرکز اردبیل اضافه کرد: در تدوین برنامه‌های جامع کاهش آسیب‌های اجتماعی بهتر است پیوست رسانه‌ای مدنظر قرار گیرد و ما آمادگی داریم با تولید برنامه‌های مختلف به کاهش این آسیب‌ها کمک کنیم.

انتهای پیام/ایسنا