رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل :

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل نیز با بیان اینکه قاطبه پزشکان اردبیل قانونمدار هستند، اظهار کرد: اغلب پزشکان اردبیل به قانون نصب کارتخوان در مطب‌های خود تمکین کرده‌اند و این همکاری در استان اردبیل در سطح بسیار بالایی جریان دارد.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل  با بیان اینکه قاطبه پزشکان اردبیل قانونمدار هستند، اظهار کرد: اغلب پزشکان اردبیل به قانون نصب کارتخوان در مطب‌های خود تمکین کرده‌اند و این همکاری در استان اردبیل در سطح بسیار بالایی جریان دارد.

قدرت اخوان اکبری با اشاره به اینکه ۵۳ درصد پزشکان در اردبیل نسبت به نصب کارتخوان اقدام کرده‌اند، خاطرنشان کرد: این رقم نسبت به میانگین کشوری بالاست که با ثبت نام سایر پزشکان در سامانه مورد نظر این رقم افزایش قابل توجهی خواهد داشت.

وی با بیان اینکه پزشکان یک سال است کارانه خود را دریافت نکرده‌اند، گفت: این در حالی است که مالیات آنان دریافت شده و این قشر در همکاری با مالیات استان کوتاهی ندارند.

مالیات اساسی‌ترین منابع مدیریت اقتصادی کشور است

معاون امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل گفت: مالیات یکی از اساسی‌ترین منابع مدیریت اقتصادی کشور است که باید این فرهنگ در جامعه نهادینه شود.

یوسف خدادادی با محوریت اخذ مالیات و لزوم فرهنگسازی آن در جامعه اظهار کرد: ضروری است تا ابزارها و امکانات اصلی پرداخت مالیات در کشور ایجاد شود تا با جایگزینی آن با درآمدهای نفتی بتوانیم مدیریت جدیدی را در اقتصاد کشور شاهد باشیم.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر دولت یکی از اساسی‌ترین منابع اداره اقتصادی کشور را در مالیات می‌داند، بنابراین ضروری است تا با فراهم کردن سازوکارهای دقیق این امر جلوی فرارهای مالیاتی در کشور گرفته شود.

معاون امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل فرار مالیاتی را نوعی دور زدن قانون و در کنار آن نوعی خسارت به اموال عمومی دانست و بیان کرد: در صورتی که مقررات مربوط به اخذ مالیات رعایت شده و به صورت عملی اجرایی شود، کمتر شاهد فرارهای مالیاتی بوده و منافع عمومی نیز تامین خواهد شد.

خدادادی اخذ کارت بازرگانی به نام اشخاص ثالث، دریافت کدهای اقتصادی نامشخص و … را جرم‌های آشکار و نوعی دزدی و خیانت به اموال عمومی مردم اعلام کرد و گفت: این اقدامات در صورت مشاهده ۶ ماه تا دو سال حبس دارد که با ورود قانونی دادگستری استان اردبیل به این حوزه در دو سال اخیر بسیار موفق عمل کردیم.

پزشک

وی در بخش دیگری از سخنان خود پرداخت مالیات توسط پزشکان را نیز یادآور شد و بیان کرد: علیرغم اینکه در سال‌های گذشته ما تمکین به قانون پرداخت مالیات را از سوی جامعه پزشکان کمتر شاهد بودیم، اما در سالجاری با تلاش‌های نظام پزشکی استان اردبیل پزشکان مقید به قانون پای کار آمده و کمترین میزان فرار مالیاتی را از این قشر فرهیخته شاهد هستیم.

معاون امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل ادامه داد: ما در جلوگیری فرار مالیاتی پزشکان جزو استان‌های موفق بودیم اما نیاز است با ورود جدی به بحث از سوی مسئولان دستگاه قضا و نظام پزشکی همه پزشکان به این قانون تمکین کرده و در واقع در تامین نیازهای اقتصادی کشور دولت را یاری کنند.

خدادادی قطع وابستگی به نفت را منوط به پایبندی مودیان به پرداخت مالیات عنوان و اظهار امیدواری کرد؛ با ورود عالمانه به بحث پرداخت مالیات این منابع کلان در راستای آبادانی استان هزینه شود.

انتهای پیام/ایسنا