نایب رییس شورای عالی استان اردبیل:

رضا محمدی اظهارکرد: در حال حاضر از لحاظ ایجاد منابع درآمدی پایدار اکثر شهرداری‌ها بویژه شهرداری‌های شهرهای کوچک حتی در تامین هزینه مالی پرداخت حقوق ،مزایا و حق بیمه پرسنل خود با مشکل جدی مواجه هستند.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

شهرداری

رضا محمدی هشجین افزود: امروز درآمد پایدار شهری یک دغدغه برای همه شهرداری‌های شهرهای کوچک در سراسر میهن اسلامی ایران است.

وی اظهارکرد: در حال حاضر از لحاظ ایجاد منابع درآمدی پایدار اکثر شهرداری‌ها بویژه شهرداری‌های شهرهای کوچک حتی در تامین هزینه مالی پرداخت حقوق ،مزایا و حق بیمه پرسنل خود با مشکل جدی مواجه هستند.

وی تعیین تکلیف و ساماندهی نیروهای شهرداری‌ها را ضروری دانست و گفت: همراه با کاهش نیروی انسانی در شهرداری‌ها به دلیل افزایش بازنشستگی کارکنان شهرداری ها، هیچ مجوزی برای جذب پرسنل جدید از طرف وزارت کشور صادر نمی‌شود.

محمدی افزود: مدیریت یکپارچه شهری باید در شهرهای کل کشور اجرایی شود و لازمه عملی شدن این کار این است که شورای عالی استان‌ها نسبت به پیگیری طرح از طریق مجلس شورای اسلامی اقدام کند.

نایب رییس شورای عالی استان اردبیل همچنین با اشاره به شان و جایگاه شوراها در نظام اسلامی ایران اظهارداشت: بعد از گذشت ۲۰ سال از عمر شوراهای اسلامی شهر روستا هنوز در کشور، شوراها جایگاه واقعی خودشان را پیدا نکرده‌اند.

وی به مشکلات شوراها از جمله بیمه اعضای شورا اشاره کرد و افزود: شوراهای روستاها و مراکز بخش‌های شهرستان‌ها مظلوم‌ترین قشر شوراها هستند و اکثریت اعضای آنها فاقد بیمه تامین اجتماعی بوده و بدون دریافت هیچ حق‌الزحمه ای خالصانه و صادقانه به مردم مناطق خود خدمت می‌کنند.

پول

شهرداری‌های استان اردبیل با مشکل درآمد محلی مواجه هستند

نایب رییس شورای عالی استان اردبیل گفت: تمامی شهرداری‌های شهرهای کوچک این استان با مشکل کمبود درآمد محلی مواجه هستند.

عضو شورای اسلامی شهرستان خلخال داشتن مکان مناسب و اعتبار لازم برای شوراهای فرادست از جمله شورای مراکزبخش‌ها، شهرستان‌ها و استان‌ها را یک امر ضروری در جهت ارائه خدمات بهینه به مردم دانست و گفت: باید شوراهای بخش‌ها، شهرستان‌ها و استان‌ها از بودجه مستقل و مکان مناسب بهره‌مند شوند.

وی از فقدان وجود شفافیت بودجه شوراهای استان‌ها و شورای عالی کشور انتقاد کرد و بیان‌داشت: باید بودجه شورای استان‌ها و شورای عالی استان‌ها شفاف‌سازی شود و هیچ‌گونه تبعیضی در این خصوص وجود نداشته باشند.

محمدی با اشاره به محرومیت استان اردبیل و ضرورت پیگیری مشکلات آن، خواستار افزایش نیروهای دبیرخانه شورای عالی استان برای تسریع در روند رسیدگی به مسائل و مشکلات مردم این استان شد.

 

انتهای پیام/ایرنا