مدیر بیمه البرز شعبه اردبیل:

مدیر بیمه البرز شعبه اردبیل گفت:شرکت بیمه البرز طی هشت ماهه سال جاری حدود ۱۷۰ میلیارد ریال با رشد حق بیمه ای ۶۰ درصدی عملکرد بیمه ای داشته است.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

فخرالدین موسوی

فخرالدین موسوی در گفت و گو با خبرنگار ساوالان خبر به مناسبت روز بیمه با تبریک این روز به تمامی همکاران زحمتکش در عرصه بیمه اظهار کرد: شرکت بیمه البرز طی هشت ماهه سال جاری حدود ۱۷۰ میلیارد ریال با رشد حق بیمه ای ۶۰ درصدی عملکرد بیمه ای داشته که نسبت به مدت مشابه سال گذشته کل برنامه های سال ۹۸ محقق شده است  و همچنین میزان خسارت پرداخت شده به زیان دیدگان و بیمه گذاران ۵۷ میلیارد ریال با نسبت خسارت ۳۳ درصدی است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش ۲۰ درصدی نشان می دهد.

هدف گذاری بیمه البرز تمرکز بر بیمه های اموال است

وی گفت: برای سال جاری یکی از هدف گذاری بیمه البرز شعبه اردبیل تمرکز بر بیمه های اموال خصوص مهندسی، مسئولیت و  آتش سوزی و گریز از ثالث کاری است.

مدیر بیمه البرز شعبه اردبیل عنوان کرد: یکی از نمونه های انجام یافته این هدف گذاری ها پوشش بیمه ای تضمین عبور موقفت خودروهای وارداتی (تضمین حقوق گمرکی) است که از ابتدای تیرماه سال جاری آغاز شده و تاکنون حدود ۶۰۰ فقره از این نوع بیمه نامه صادر گردیده است.

موسوی یادآور شد: همچنین یکی دیگر از هدف گذاری ها بحث پروژه بیمه ترانزیت کالا است که در مراحل اجرایی و اخذ مجوزهای لازم از بیمه مرکزی است که به محض دریافت گواهی ها، این نوع بیمه نامه نیز به صورت سراسری و تحت نظارت این شعبه انجام خواهد گرفت.

وی عنوان کرد: بحث بیمه تدبیر سفر که قبلا پیش بینی کرده بودیم در حال پیگیری است و مراحل نهایی خود را طی می‌کند.

مدیر بیمه البرز شعبه اردبیل  افزود: این شعبه در مقایسه با سایر شعب این شرکت در وضعیت مناسبی قرار دارد و دارای مانده عملیاتی خوبی است که امیدواریم این مانده عملیاتی را به نقطه ایده ال برسانیم.

بیمه تامین اجتماعی

فعالیت ۳۲ نماینده فعال در سطح استان

موسوی تصریح کرد: بیمه البرز در سطح استان اردبیل ۳۲ نماینده فعال دارد که ۱۴ مورد آن در اردبیل و مابقی در سایر شهرستان‌ها فعالیت دارند و در تلاشند خدمات مناسبی را به مردم استان اردبیل ارائه نمایند.

وی گفت: فعلا در شهرستان اردبیل برای افزایش نمایندگی محدودیت داریم ولی برای شهرستان‌های خلخال، نیر و نمین برنامه ای برای جذب نمایندگی داریم.

مدیر بیمه البرز شعبه اردبیل ادامه داد: با وجود تحریم ها و آثار آن بر جامعه و اقتصاد، سعی کردیم اگر محدودیت فعالیتی در استان باشد از سایر استان‌ها و خود تهران فعالیت بیمه ای جذب و خدمات ارائه کنیم که در این خصوص مهمترین فعالیت ما بیمه عیوب پنهانی ساختمان در تهران است که بالغ بر ۸۰ هزار ساختمان مسکونی را شامل می شود و حق بیمه عایدی آن برای استان بالغ بر ۲۵۰ میلیارد ریال خواهد بود.

مهمترین رشته فعال بیمه ای در استان بیمه نامه شخص ثالث و درمان تکمیلی است

مدیر بیمه البرز شعبه اردبیل با بیان اینکه مهمترین رشته فعال بیمه ای در سطح استان اردبیل بیمه نامه شخص ثالث و درمان تکمیلی است، گفت:  اکثر شرکت‌های بیمه حول این رشته ها فعالیت دارند که بیمه البرز سعی کرده در این حوزه کمتر ورود پیدا کند.

موسوی گفت: میزان سهم ثالث نسبت به کل عملکرد بیمه البرز شعبه اردبیل ۲۷ درصد است و مابقی در سایر رشته های اموال است.

وی عنوان کرد: در بحث بیمه نامه ثالث خودرو سهم این شرکت و ضریب خسارت آن در سال ۹۷، ۷۵ درصد بود که سهم صنعت بیمه در استان هم همین رقم بود ، البته آمار ضریب خسارتی بیمه البرز شعبه اردبیل از میانگین کشوری که ۷۵ درصد بود حدود ۱۲ درصد پایین تر بود.

مدیر بیمه البرز شعبه اردبیل  بیان کرد: با احیای سندیکا بین شرکت‌های بیمه در سطح استان اردبیل مجددا همکاری‌های خوبی صورت گرفته است و نحوه برخورد با بیمارستان های طرف قرارداد استان و نحوه استعلام حق بیمه و همچنین نحوه استعلام حق بیمه و همچنین نحوه برخورد با متقلبان و سوءاستفاده کنندگان از شرکت های بیمه همکاری‌های خوبی انجام گرفته است ولی انتظار داریم که بیمه ایران با سهم ۴۰ درصدی خود در استان پررنگ‌تر از گذشته باشد اما متاسفانه همکاری آنها با سندیکا بسیار کمرنگ است.

موسوی با بیان اینکه دیدگاه و همکاری مسولان استان را با شرکت های بیمه خوب نمی‌بینم، ادامه داد: دیدگاه مسئولان استان را نسبت به بیمه خوب نمی‌بینم و همیشه دیوار بیمه کوتاه است و همه سعی می‌کنند نگاه خسارتی و پرداختی به بیمه ها داشته باشند.

وی گفت: از مسئولین قضایی استان انتظار داریم با کارشناسان بیمه بیش از پیش همکاری داشته باشند و در شان بیمه با آنها رفتار نمایند.

مدیر بیمه البرز شعبه اردبیلدر پایان سخنان خود گفت: جا دارد از همکاری نیروی انتظامی استان کمال تشکر و قدردانی را داشته باشیم و زحمات آنها را ارج نهیم.

خبرنگار:عفت آقایاری

 

 

 

انتهای پیام/