در این قسمت به اخبار کاندیداها در هفته ای که گذشت اشاره می شود.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

تریبون سخنرانی تبلیغ

پیرموذن پس از مدتها سکوت اعلام کرد ” اگر رد صلاحیت شوم از هیچ احدی حمایت نخواهم کرد.” او با این اعلام، در واقع آب پاکی را به دستان فیضی و خدابخش ریخت و برداشت افکار عمومی از پایگاه رای آنان را متزلزل کرد.

کانال علی #نیکزاد با انتشار فتوتیترهایی به تشریح اهمیت طرح مسکن مهر پرداخت و نوشت: در ۶۰ سال اخیر با احداث واحدهای مسکن مهر، برای اولین بار تعداد واحد مسکونی(صرف نظر از مالکیت) از تعداد خانوار بیشتر شد.

حامیان محمد #فیضی در قالب فتوتیتری از قول وی نوشتند “نمی‌شود از مردم خواست که به خاطر توسعه گرسنه بمانند.” فیضی توضیح نداده منظورش کدام توسعه بوده؟ جاده های مغان یا چه؟

حامیان #خدابخش در یاداشتی او را به عنوان “استاندار دیپلمات” تبلیغ کردند اما نگفتند ماحصل آن چه بوده است. منتقدان هم نوشتند اگر ایشان در قواره دیپلمات بوده، روحانی در دو سفر پیاپی به جمهوری آذربایجان، خدابخش را همراه خود نبرد و باعث اعتراض فعالان رسانه ای استانی شد که بیشترین مرز مشترک با جمهوری آذربایجان را دارد؟

صفحه اینستاگرامی #نوعی_اقدم هم اعلام کرد این کاندیدا در عرض تنها ۲۴ ساعت به کلیه سئوالات مردم پاسخ می دهد. در این صفحه از مردم خواسته شده سئوالات خود را به صورت کوتاه و به دور از کلی گویی ارسال کنند.

ستاد رضا #کریمی در واکنش به انتقادات اطرافیانش مبنی بر حضور کم رنگ در فضای مجازی، با انتشار یادداشتی ادعا کردند کریمی پایگاه رای خود را حفظ کرده است. با این حال تحلیلگران معتقدند هم پایگاه رای جریانی وی در بین اصلاح طلبان و هم پایگاه رای منطقه ای وی در نمین و ویلکیج افت کرده است و با ظهور کاندیداهای جدیدی چون عزیز دنیادیده از این منطقه، این افت تشدید خواهد شد.

یوسف #اکبری در واکنش به برخی شایعات درباره برخی فشارها برای کناره گیری اش به نفع یکی از کاندیداها اعلام کرد با تصمیم گیریهای یکسویه و از قبل مشخص، صحنه رقابتها را ترک نخواهد کرد. وی تاکید کرد : یقین بدانید من بازیچه هیچ کس و هیچ معرکه گردانی نبوده و نخواهم شد.

علی #نیکزاد وزیر اسبق راه و شهرسازی در جلسات متعدد و شلوغی سخنرانی کرد. او باز هم در کانون تخریب هواداران روحانی قرار گرفت که می خواهند حسن کلیدساز را اینبار در اردبیل با اسم رمز خدابخش تکرار کنند.

نام #خدابخش هم به دو دلیل در صدر توجه افکار عمومی قرار گرفت. اول آنکه وی با هدف قرار دادن علی نیکزاد در مصاحبه زمان ثبت نام، تلاش کرد خود را در راس قطب مقابل قرار دهد. دیگر آنکه انتشار دو عکس غیرمنتظره در کانال رسمی خدابخش، حاشیه ساز شد.
مردم می‌گویند اگر بناست سرلیست اصلاح طلبان در آستانه انتخابات دکان به دکان به دنبال رای باشد و دستبوسی کند، ممکن است دیگر کاندیداهای شهره به پوپولیسم، کار را به جاهای باریکتر بکشانند.

کاظم #دبیر دیگر کاندیدایی بود که به دلیل مصاحبه کوتاه اما حرفه‌ای خود، دیده شد. در این گفتگو دبیر اعلام کرد تا آخر خط می ماند و تصمیم ندارد به نفع هیچ کس کنار بکشد.

نام #نوعی_اقدم هم با گفتمان فراجناحی بر سر زبان ها افتاده است. این چهره دانشگاهی تنها کاندیدای مطرحی بود که از ازدحام هوادارانش در جلوی فرمانداری ممانعت و اعلام کرد برای جلوگیری از ترافیک و ایجاد زحمت به مردم، راضی به این کار نیست. در عین حال اخبار متنوعی درباره دیدگاه‌های او در اغلب کانال‌ها و گروه‌های تلگرامی استان بازنشر می شود و دیدگاه هایش مورد توجه فعالان رسانه‌ای و مردم قرار گرفته است.

ستاد صدیف بدری هم تلاش کرد با مانور خبری در خصوص تعیین دکتر شامل، استاد شیمی معدنی دانشگاه آزاد و رئیس اسبق این دانشگاه، موج سازی کند اما این ترفند بیشتر به تبلیغ و معرفی دکتر #شامل شبیه بود تا خود بدری و موجب شد برای اولین بار، اسم دکتر شامل در یک میدان سیاسی و انتخاباتی به گوش مردم بخورد.

فیضی هفته ساکتی را پشت سر گذاشت و ترجیح داد فعلا پشت نام خدابخش قایم شود تا انتقادی متوجه خود او نشود. نام کریمی دیگر نماینده اردبیل را نیز همچنان باید در لیست گمشدگان افکار عمومی جستجو کرد.

یاشار پورمجید

انتهای پیام/