مدارس اردبیل در هفته‌های گذشته به‌دلیل شیوع بیماری آنفولانزا رکورد غیبت دانش‌آموزان را تجربه کرد اما این بیماری بدون تلفات مهار شد.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

ریرش بینی سرماخوردگی

شیوع آنفولانزا در هفته‌های اخیر موجب شد تا غیبت دانش‌آموزان در مدارس اردبیل با افزایش قابل توجه همراه شود تا جایی که در برخی مدارس غیبت نیمی از دانش‌آموزان نیز گزارش شده است.

موضوعی که موجب شد مدارس استان اردبیل به مدت یک هفته با اعلام آموزش و پرورش استان تعطیل شده و در نهایت آنفولانزا بدون تلفات مدارس را ترک کند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل اظهار داشت: در هفته‌های گذشته غیبت از مدارس در استان اردبیل با افزایش محسوس همراه بود.

احمد ناصری تصریح کرد: مطابق پایشی که از مدارس داشتیم در مدرسه‌ای ۱۵۰ نفری ۱۲۰ دانش‌اموز و در برخی مدارس بیش از ۵۰ نفر غیبت داشتند.

وی افزود: گروهی از غایبان مبتلا به بیماری بودند و گروهی نیز به‌دلیل نگرانی از ابتلا غیبت کرده بودند که به‌همین دلیل جلسات مشترکی با علوم پزشکی استان برگزار و در نهایت مدارس اردبیل تعطیل اعلام شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اظهار کرد: در ادامه به‌منظور ممانعت از ابتلای دانش‌آموزان یک هفته مدارس سراسر استان تعطیل اعلام شد و ثمرات آن نیز کاملا محسوس بود.

به گفته ناصری موج آنفولانزا بدون تلفات جانی از بین دانش‌آموزان مهار شده و مدارس به وضعیت عادی بازگشته است.

انتهای پیام/تسنیم