ساوالان خبر: صدها تن زباله در محلی در حوالی روستای قره تپه جاده قدیم محور نیر ، سراب در دو کیلومتری (صائین قدیم ) بدون این که تفکیک یا دفن شوند به حال خود رها شده و بوی تعفن آن حتی از فاصله زیاد تنفس را به سختی امکان پذیر کرده است.

در روزهایی که باد می وزد زباله های پلاستیکی به شهر نیر انتقال یافته و چهره ای نامطبوع به شهر می دهد.

در این میان سگ های ولگرد با جست و خیز در بین زباله ها و در حالی که تمام بدنشان مملو از حشرات و مگس ها است دنبال غذا می گردند.

 

زباله

گاهی محل انباشت این زباله ها به مرکز تجمع گرگ های وحشی تبدیل می شود.

بخشی از زباله ها در حال سوختن است و دود سفید رنگی از آن متصاعد می شود و در میان پسماندها نیز انواع لوازم از خوراکی گرفته تا بطری های نوشابه ، پارچه ، چوب ، شیشه و سایر اشیا به چشم می خورد.

علی حمیدی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل گفت: جمع آوری و دفع غیراصولی زباله در شهر نیر منطقه را در آستانه بحران زیست محیطی و مخاطرات جدی بهداشتی قرار داده است.

وی افزود: در این زمینه چند بار تذکر به شهرداری نیر تذکر داده شده ولی شهرداری تاکنون در این زمینه اقدام جدی انجام نداده و محل مناسبی تهیه نکرده است.

وی اظهار کرد: شهردار نیر چند محل را تاکنون برای دفع زباله این شهر به اداره محیط زیست استان معرفی کرده ولی بدلیل استانداردهای زیست محیطی مورد قبول واقع نشده است.

وی گفت: اگر شهردار نیر به اخطارهای کتبی اداره کل محیط زیست استان اردبیل بی اعتنا باشد بر اساس ضوابط با وی برخورد شده و از سوی این اداره به مراجع قضایی شکایت خواهد شد.

گزارش از شهرام اصالت نیری