استاندار اردبیل گفت: سفر یک‌روزه رئیس جمهور به اردبیل با هدف اجرایی و افتتاح و آغاز اجرای طرح‌های مهم اقتصادی انجام می‌شود که به‌دلیل برودت هوا دیدار مردمی با رئیس جمهوری برگزار نخواهد شد.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

حسن روحانی

 

اکبر بهنام‌جو با اشاره به سفر رئیس جمهور به استان اردبیل اظهار کرد: این سفر یک‌روزه و با هدف اجرایی و افتتاح و آغاز اجرای طرح‌های مهم اقتصادی انجام می‌شود که به‌دلیل برودت هوا دیدار مردمی با رئیس جمهوری برگزار نمی‌شود.

وی افزود: تلاش شده در این سفر برنامه مناسبی تدوین و اعتبارت خوبی برای تمامی شهرستان‌ها جذب شود و در بحث زیرساخت‌ها و راه‌های استان که یکی از درخواست‌های موکد مردم است تلاش می‌کنیم اعتبارات مناسبی جذب کنیم.

استاندار اردبیل تصریح کرد: توجه به راه هم به جهت تامین امنیت جانی مردم و هم تامین زیرساخت‌های گردشگری، صنعت و کشاورزی استان ضروری است و تلاش می‌کنیم برای تمامی جاده‌های مواصلاتی اعم از شمال استان و شهرستان‌های پارس آباد، بیله سوار و مشگین شهر، جاده سرچم و نیر به سراب و تونل حیران اعتبارات خوبی جذب کنیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۱۲۰ کیلومتر جاده چهار خطه در استان داریم که ۵۰ کیلومتر هم امسال به این میزان افزوده می شود و تلاش می‌شود این روند و چهار خطه شدن سالانه ۵۰ کیلومتر از راه‌های استان ادامه یابد.

بهنام‌جو بیان داشت: در بحث اجرای راه آهن نیز توانسته‌ایم کسری اعتبار با توجه به افزایش قیمت‌ها را از طریق کمک‌های دولت تامین کنیم.

وی گفت: در سفر رئیس جمهوری کامیون سازی مشگین شهر، سد احمدبیگلو، بیمارستان پارس آباد بیمارستان اردبیل، کارخانجات نساجی و فاز دوم نئوپان خلخال افتتاح می‌شود.

استاندار اردبیل ادامه داد: شروع فروسیلیس خلخال و سد بفراجرد نیز از جمله پروژه‌هایی است که ۱۴۰۰ نفر اشتغال‌زایی خواهند داشت و در شهرستان گرمی هم پروژه‌هایی چون شیرآلات و جاده‌ها و دریاچه گیلارلو از جمله پروژه‌های افتتاحی در سفر رئیس جمهوری خواهد بود.

وی بیان کرد: شهرک گلخانه‌ای ۱۵۰۰ هکتاری، پایاب سد خداآفرین از جمله پروژه‌هایی هستند که در سفر رئیس جمهوری مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرند و حل مساله حق و حقوق عشایر کشت و صنعت مغان نیز در برنامه این سفر قرار دارد.

انتهای پیام/