از کار تشکیلاتی مویرگی تا همایش های هفتگی پرسر و صدا


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

در این دوره از انتخابات کاندیداها دو شیوه کلی برای برگزاری مراسم و دیدارهای مردمی انتخاب کرده اند.

دسته اول با هدف به رخ کشیدن کثرت جمعیت حاضر در سخنرانی های خود، برای هر قشر و صنفی یک مراسم کلی برگزار می کنند.

مثلا کل اعضای ستاد کارگران در تمامی شهرها و روستاهای حوزه انتخابیه را مامور برگزاری همایش دیدار با کارگران می کنند. معمولا در این حالت ۲۰۰ تا ۳۰۰ نفری جمع می شوند.

ستاد این دسته از کاندیداها هفته ای یکی دو مراسم این چنینی ترتیب می دهند و با گرفتن عکس های پرازدحام ، شلوغی جلسات خود را به رخ حریفان می کشند.

تا به امروز ستادهای دو چهره ملی استان یعنی  نیکزاد در اردبیل و  عباس‌زاده در مشگین شهر نشان داده‌اند که توان برگزاری روزانه چند نوع از این مراسم را دارند. ستاد سید کاظم  موسوی هم در برگزاری این نوع همایش ها موفق نشان داده است.

دسته دوم کاندیداهایی هستند که به شیوه دیدارهای  مویرگی و کوچه به کوچه اولویت داده اند.

در این مدل که در کارهای‌تشکیلاتی مرسوم است، کاندیدا معمولا ارتباط صمیمانه تری با حاضران برقرار می کند و به سئوالات تمامی حاضران پاسخ داده می شود. به عنوان مثال ستاد دکتر نوعی‌اقدم تا به امروز در پیگری این شیوه پیشرو بوده و برگزاری روزانه حداقل شش جلسه در روستاها و کوچه های مختلف شهر را دستور کار قرار داده است.

البته ستاد خدابخش هم فعالیت خود را با برگزاری روزانه یا هر دو روز یک جلسه آغاز کرد منتهی چون مدعی ایجاد دو قطبی با نیکزاد شده بود، مقایسه شد و کم آورد و تحقیر گردید.

برخی کاندیداها مانند ستاد دکتر حقیقت‌پور نیز شیوه تلفیقی این دو روش را انتخاب کرده و کار را جلو می برند.

یاشار پورمجید

انتهای پیام/