رئیس پلیس راه استان اردبیل خبر داد

رئیس پلیس راه استان اردبیل گفت: ما در جاده‌های استان با ۱۲۶ فقره تصادف منجر به فوت مواجه بودیم که در این تصادفات بالغ بر ۱۶۰ نفر کشته شدند که آمار بالایی برای استان اردبیل محسوب می‌شود.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

کشته تصادف پراید

سیدمحمد صفوی در نشست با خبرنگاران در اردبیل اظهار کرد: نقش رسانه‌ها در فرهنگسازی رعایت موازین ابمنی در رانندگی بسیار مهم و حیاتی است و ما در ارتقای فرهنگ رانندگی دست یاری به سوی رسانه‌ها دراز می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه کاهش تصادفات جاده‌ای برنامه‌ریزی اصلی و اساسی پلیس راه استان است و در این راستا برنامه‌های متعددی نیز در دست اجرا دارد، خاطرنشان کرد: پلیس راه استان اردبیل برنامه‌های خود را در چهار مرحله و در چهار فصل در راستای پیشگیری از تصادفات و افزایش ایمنی جاده‌ها اجرایی می‌کند و در این میان نقش مردم در کاهش حوادث نباید نادیده گرفته شود.

رئیس پلیس راه استان اردبیل حضور کیفی ماموران پلیس راه در جاده‌ها را یادآور شد و بیان کرد: امسال شعار ما پلیس هوشمند امین نامگذاری شده است که بر همین اساس پلیس راه استان نیز با بکارگیری تکنولوژی‌های نوین نسبت به ثبت تخلفات رانندگی به ویژه تخلفات حادثه‌ساز در استان اقدام می‌کند.

ثبت بیش از ۱۰۴ تخلف حادثه‌ساز در جاده‌های اردبیل

رئیس پلیس راه اردبیل گفت: در ۹ ماهه سالجاری ۱۰۴ هزار و ۲۰۲ تخلف رانندگی حادثه‌ساز ‌در محورهای مواصلاتی استان اردبیل ثبت شده است.

صفوی به فوت ۱۶۰ نفر در تصادفات رانندگی سالجاری در جاده‌های استان اشاره کرد و گفت: ما تمام تلاش خود را برای کاهش این میزان تلفات در جاده‌ها بکار بسته‌ایم به طوری که خط قرمز ما سرعت و سبقت غیرمجاز در جاده‌هاست که با جدیت با رانندگان متخلف در این حوزه برخورد می‌شود.

وی از نصب ۳۷ دستگاه دوربین نظارت تصویری، ۲۷ دوربین ثبت تخلفات رانندگی و ۵۰ دوربین دستی در محورهای مواصلاتی استان خبر داد و بیان کرد: ما در جاده‌های استان با ۱۲۶ فقره تصادف منجر به فوت مواجه بودیم که در این تصادفات بالغ بر ۱۶۰ نفر کشته شدند که آمار بالایی برای استان اردبیل محسوب می‌شود.

رئیس پلیس راه استان اردبیل افزود: در مجموع یک هزار و ۹۶۵ فقره تصادف خسارتی، جرحی و فوتی در جاده‌های استان اردبیل ثبت شده است که از این میزان یک هزار و ۴۰۷ مورد را تصادفات خسارتی با افزایش ۱۲ درصدی و ۵۰۲ مورد را تصادفات جرحی با افزایش ۱۳ درصدی به خود اختصاص می‌دهند.

انتهای پیام/ایسنا