چند خبر کوتاه از استان اردبیل


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

 

🔹در ادامه گشت های مشترک تعزیرات حکومتی، بازرسان یک کارگاه تولیدی در یکی از محلات حاشیه ای اردبیل که به صورت غیر بهداشتی اقدام به تولید سرشیر می کرد شناسایی و پلمپ کردند.

🔹مدیرکل ثبت اسناد استان اردبیل گفت: شهروندان تا پایان امسال فرصت دارند نسبت به تک برگی کردن اموال و اسناد خود اقدام کنند. تاکنون بیش از ۳۱۶ هزار سند مالکیت تک برگی در استان اردبیل صادر شده است.

🔹نبی الله پاسبان عیسی لو معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اردبیل گفت: میزان بارندگی در این استان نسبت به مشابه سال قبل ۳۲ درصد و نسبت به بلندمدت ۴۵ درصد کاهش داشته است.

🔹رامین صادقی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل از افزایش ۵۱ درصدی صادرات کالا از این استان خبر داد.

🔹فریدون بابایی فرماندار خلخال گفت: به یاد رشادت‌های سردار سلیمانی دبیرستان دانش خلخال به اسم شهید سردار حاج قاسم سلیمانی نام‌گذاری شد.

🔹پژوهشگران اردبیلی با مطالعه و پژوهش در مورد سکه‌های دوران صفویه و با چاپ کتاب سکه‌های شیخ صفی الدین اردبیلی گامی نوین برای معرفی دوران صفوی در اردبیل برداشتند.

🔹ماموران یگان حفاظت محیط زیست بیله‌سوار مغان با انجام ماموریت‌های چند روزه گشت و کنترل و جلوگیری از شکار و صید غیرمجاز، موفق به دستگیری ۶ نفر از متخلفان شکار غیرمجاز در این شهرستان شدند.

🔹 علی رحیمی مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اردبیل از امحا و معدوم سازی یک تن و ۵۶۰ کیلوگرم گندم فاسد در اردبیل خبر داد.

🔹 براساس بررسی نقشه های هواشناسی از اواخر وقت امروز با خروج تدریجی سامانه بارشی، شاهد استقرار جوی نسبتاً پایدار تا اواخر هفته جاری در اکثر مناطق استان خواهیم بود.

انتهای پیام/