پیش بینی هوای استان اردبیل در روزهای آینده


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

با فعالیت موج دوم سامانه بارشی در استان، طی دیروز بیشترین بارش برف از شهرستان مشگین شهر با ۱۵ سانتیمتر و بالاترین میزان باران از بیله سوار با ۸ میلیمتر به ثبت رسید.

براساس تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی، از امروز تا عصر فردا (چهارشنبه ۲۵ دی) ضمن تداوم هوای سرد زمستانی آسمان استان صاف و آفتابی خواهد بود.البته لازم به ذکر است طی امشب و صبح فردا دمای هوا بطور محسوس افت کرده و انتظار می رود در مناطق مرکزی و جنوبی استان تا ۱۳ درجه زیر صفر هم برسد.

اما از عصر فردا ضمن وزش باد شمالی – شرقی و نفوذ هوای بسیار سرد از شرق استان، آسمان استان بتدریج ابری و مه آلود شده و طی فردا شب و روز پنجشنبه در مناطقی از استان (به ویژه در نوار شرقی استان، کوههای باغرو ) بارش باران و برف پیش بینی می شود.

بنابراین در روز پنجشنبه هوای سردی در سطح استان حاکم بوده و به دلیل وزش باد و بارش برف در گردنه ها و جاده های مواصلاتی استان، کاهش دید و کولاک برف نیز انتظار می رود.

روز جمعه ضمن ماندگاری هوای سرد آسمان استان غالباً صاف تا نیمه ابری گاهی با وزش باد بوده و از بعدازظهر تنها در بخش هایی از مناطق مرکزی و جنوبی استان افزایش ابر و بارش خفیف برف احتمال می رود. لذا ضروری است تمهیدات لازم در خصوص مدیریت حامل های انرژی بویژه مصرف گاز خانگی در نظر گرفته شود.

انتهای پیام/