سيد احمد معصوميساوالان خبر: رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خلخال گفت: شهرستان خلخال بیش از 300 نویسنده دارد که 32 نفر از آنها آثار خود را به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی عرضه کرده‌اند.
سید احمد معصومی امروز در نشست خبری با خبرنگاران خبرگزاری ها که به طرح مشکلات حوزه اطلاع رسانی، نحوه همکاری دستگاه‌ها و نهاد‌ها و حمایت‌ از اصحاب رسانه اختصاص داشت، افزود: واقعیت از دید رسانه نباید به دور باشد و رسانه به عنوان پل ارتباطی مردم با مسئولین به شمار رفته و در این راه رسانه زحمات فراوانی را متقبل شده است.

وی گفت: نگاه به شهرستان خلخال مطلوب بوده ولی باید جایگاهی بهتر از این در دید رسانه داشته باشد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خلخال افزود: بستر فراهم شده در رسانه فرصتی مناسب است تا معرفی همه جانبه شهرستان برای هموطنان در قالب تصویر، رسانه های مجازی، روزنامه ها و جراید فراهم گردد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، معصومی با اشاره به اینکه اصحاب رسانه عامل پیشرفت منطقه هستند، گفت: اطلاع رسانی وظیفه خطیر خبرنگاران است که خلاقیت و استعدادهای شهرستان به روایت تصویر و قلم روایت می شود.

وی در جواب خبرنگار پایگاه تحلیلی خبری ازناو و انتقاد این سایت از عملکرد اداره فرهنگ وارشاد اسلامی گفت: شهرستان خلخال با داشتن بیش از 45 کانون فرهنگی و هنری مساجد و فعالیت‌های چشمگیر آنها در حوزه جذب جوانان به مساجد و ارائه فعالیت های دینی و مذهبی فعال است.

معصومی اضافه کرد: شهرستان خلخال اکنون بیش از 300 نویسنده دارد که 32 نفر از آنها آثار خود را به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی عرضه داشته و کتب بعضی از این نویسندگان با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد خلخال و اداره کتابخانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حال خریداری و یا در حال برنامه ریزی برای خرید کتب است.

این مسئول با قبول انتقاد سایت تحلیلی خبری ازناو و خبر منتشر شده در خبرگزاری مهر در خصوص حمایت از نویسندگان و اصحاب هنر نیز گفت: در حد مقدورات از نویسندگان کتاب حمایت می کنیم و پیگیر حل مشکلات نویسندگان و اصحاب قلم و رسانه نیز هستیم.

معصومی با بیان اینکه اگر کتابی در شهرستان خلخال توسط یک نویسنده به قلم تحریر در می آید اگر بومی باشد و یک سال از تاریخ آن نگذشته باشد حمایت‌ها از آن انجام می گیرد.

وی افزود: کتاب‌های منبر تاریخی مشکول، اندبیل سرزمین خاطره من، بوی بهشت، واژه نامه تاتی کلور، قربت سرنوشت ساز، امامزاده عبدالله کلور در قالب حمایت قرار گرفته و انجام خواهد شد.

معصومی در خصوص حوزه کتاب و حمایت از کانون های مساجد در خلخال نیز گفت: بیش از 10 دوربین عکاسی در راستای تقویت و حمایت از کانون‌ها به این کانون‌ها تحویل شده است.

وی تصریح کرد: در حوزه اهدا کتاب نیز قدم های خوبی برداشته شده و با اهدای چندین هزار جلد کتاب به کانون های مساجد این مراکز فعال شده است.

معصومی گفت: در راستای ایجاد نشاط عمومی برنامه فتیله گروه شبکه دو در شهرستان خلخال به اجرا درآمد که باعث تقویت روحیه نشاط در عموم جامعه شده است.

وی گفت: از این پس نشست‌های خبری ماهانه و گفتگو با اصحاب رسانه و قلم در قالب هماهنگی پوشش مناسب انجام خواهد شد و نهاد‌ها نیز باید نهایت همکاری را با اصحاب قلم و رسانه داشته باشند.

در این نشست همچنین معصومی از برنامه ریزی های آینده در حوزه های دینی مذهبی، فرهنگی و سایر برنامه ها خبر داد و افزود: ما بر این واقفیم که شهرستان خلخال توانمندی های فراوانی در حوزه های مختلف دارد و باید این توانمندی ها با زبان رسانه ای بیان شود.

در این نشست رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خلخال اظهار داشت: شهرستان خلخال هم اکنون رتبه اول کشور در زمینه شعر به زبان آذری و رتبه اول پویا نمایی در جشنواره خلیج فارس را در کارنامه هنری خود دارد و ما در حد مقدورات از حوزه هنر حمایت خواهیم کرد.

معصومی در بخش پایانی سخنان خود گفت: در تلاش هستیم تا مجتمع فرهنگی و هنری شهر هشجین و کلور را نیز به اتمام رسانده و نمایندگی‌های اداره فرهنگ و ارشاد در شهر های کلور و هشجین را تاسیس نماییم.

در این نشست خبری مسائلی همچون امکانات تهیه خبر، جایگاه و شان رسانه ای خبرنگاران، توجه دستگاه ها به رسانه ها و تعامل پویا با رسانه مورد بحث و بررسی قرار گرفت و رئیس فرهنگ وارشاد خلخال تاکید کرد که این جلسات به طور مستمر ادامه داشته باشد و نظرات اصحاب رسانه در تصمیم گیری های برنامه های فرهنگی شهرستان خلخال به لحاظ کیفیت بخشی به برنامه ها لحاظ گردد.

معصومی گفت: در حوزه قرآن نیز فعالیت‌های چشمگیری داشته ایم و شهرستان خلخال در حوزه آموزش قرآن جزء شهرستان‌های پیشتاز در استان اردبیل و در رتبه پنجم کشور قرار دارد.

معصومی با تقدیر از تلاش‌های اصحاب رسانه و خبرگزاری‌ها در شهرستان خلخال گفت: اصحاب رسانه در سرما، گرما، و وضعیت‌های مختلف و شبانه روز در خدمت شهرستان بوده و جای بسی تقدیر دارند.

به گزارش فارس، هم اکنون در شهرستان خلخال به غیر صدا و سیما، خبرگزاری فارس، خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، خبرگزاری بین المللی پیام کوتاه نسیم، خبرگزاری مهر و وب سایت تحلیلی خبری ازناو در زمینه اطلاع رسانی در شهرستان و بیان مشکلات نقش اساسی و عمده دارند.