یحیی نقی‌زادهساوالان خبر:  مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت : اخذ مجوز واگذاری تاسیسات در اختیار سازمان میراث فرهنگی و در حال پیگیری است و در آینده تاسیسات و امکانات این سازمان در اختیار بخش خصوصی قرار می گیرد.

یحیی نقی زاده در جلسه هم اندیشی سرمایه گذاران و فعالان صنعت گردشگری استان اردبیل افزود: امکانات قابل توجهی در قالب کمپینگ ها، مراکز تجاری و غرفه های تجاری و فروش در شهرستان مشگین شهر، هتل شهرستان بیله سوار و سایر امکانات مربوط به حوزه گردشگری در استان به بخش خصوصی واگذار خواهد شد .

وی با بیان اینکه هم اکنون بزرگترین بستر سرمایه گذاری در قالب مناطق نمونه گردشگری است ، اظهار کرد : می توان گستره استانی و پهنه های مستعدی برای سرمایه گذاران و گردشگران در قالب یک بسته یا چندین بسته سرمایه گذاری تعریف کرد..

وی با اشاره به تهیه پکیج های سرمایه گذاری در حوزه میراث فرهنگی و وجود بناهای تاریخی بسیار در استان ، بیان کرد : این بناها آماده و مستعد سرمایه گذاری در حوزه گردشگری در قالب مراکز اقامتی و پذیرایی، اتحادیه بازارچه های صنایع دستی هستند که فاز اول آن آماده شده و قابل واگذاری و ارائه به سرمایه گذاران است.

به گزارش ایرنا, او بودجه گردشگری در سال 93 را بسیار مناسب ذکر کرده و افزود: باید از این فرصت استفاده کرده و قدم های اساسی در توسعه بخش گردشگری برداشته شود .