به گفته فرماندار شهرستان نیر، تا دوسال آینده با راه اندازی ۱۱ کارخانه در شهرک تخصصی آب، درصد بیکاری در این شهرستان نیر به صفر می رسد.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

امامی فرماندار شهرستان نیر گفت: خوشبختانه گام های موثری در راستای توسعه شهرستان برداشته شده و اکنون شاهد سرمایه گذاری در بخش های مختلف هستیم.

وی افزود: در شهرک تخصص آب نیر ۱۱ کارخانه درحال احداث است که یک کارخانه در دهه مبارک فجر مورد افتتاح و بهره برداری قرار خواهد گرفت و مابقی سال آینده تکمیل خواهد شد.

امامی تصریح کرد: در ناحیه صنعتی نیر هم گام های موثری برداشته شده و کارخانه های درحال احداث آن نیز بزودی به اتمام خواهد رسید.

فرماندارنیر به اجرای پروژه آبیاری مکانیزه پایاب سد سرخاب اشاره کردو گفت: برای اجرای پروژه آبیار مکانیزه سد سرخاب ۳۰ میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته که به محض اتمام آن ۳ هزار و ۵۲۰ هکتار از اراضی پایاب ۸ روستای شهرستان نیر تحت پوشش این طرح قرار خواهد گرفت.

 

آب

 

امامی به اجرا طرح های گردشگری در شهرستان هم اشاره کردو گفت: درحال حاضر مجتمع مدرن آبدرمانی در دهکده توریستی سبلان توسط سرمایه گذار بخش خصوصی درحال احداث است که بزودی عملیات احداث هتل پنج ستاره نیز دراین مجموعه آغاز خواهد شد.

وی تصریح کرد: دربحث بوم گردی نیز گام های موثری در شهرستان برداشته شده بطوریکه تنها در وستای شیران ۶۰ مورد متقاضی طرح بوم گردی داریم.

امامی افزود: با اتمام این پروژه ها تا دوسال آینده درتلاش هستیم درصد بیکاری در شهرستان نیر را به صفر برسانیم.

فرماندار نیر همچنین به افتتاح پروژه های دهه مبارک فجر درشهرستان هم اشاره کردو افزود: در دهه مبارک فجر ۲۵ پروژه عمرانی و اقتصادی با اعتبار بالغ بر ۴۵ میلیارد تومان در شهرستان نیر موردافتتاح و بهره برداری قرار خواهد گرفت.

 

انتهای پیام/