بازی برد-برداصلاح‌‌طلبان در زمین اصولگرایان


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

 

اول: از ۱۰ نفری که بالاترین امتیازات را کسب کرده‌اند، ۶ نفر رد صلاحیت شده‌اند. یعنی ۶۰ درصد آنها را رد صلاحیت شدگان تشکیل می‌دهند.

دوم: نیکزاد و اکبری دو کاندیدای پیشتاز اصولگرا، خدابخش و فیضی دو کاندیدای پیشتاز اصلاح‌طلب هستند که از بین آنها فقط یک نفر تایید صلاحیت شده است!

سوم: بازار متشکل از اصولگرایانی سنتی است و امتیازدهندگان توسط هیات امنای بازار با مدیریت فردی از میان آنها تعیین می‌شود. بدیهی است که کاندیداهای اصلاح‌طلب امتیازات کمتری را نسبت به اصولگرایان کسب کنند؛ که نتایج موید این ادعاست.

چهارم: فاصله امتیازات نفر دوم تا نهم، ۶ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز است. این بدین معناست که اصلاح‌طلبان در میدان اصولگرایان خوش درخشیده‌اند.

پنجم: در میان نمایندگان فعلی، به ترتیب فیضی، بدری و کریمی اول تا سوم هستند.

ششم: در بین نمایندگان ادوار اصلاح‌طلب، فیضی، آذروش و پیرموذن اول تا سوم هستند.

هفتم: کاندیداهای اصلاح‌طلب توانستند برای اولین بار در میان جمعیتی منتخب از محافظه‌کاران سنتی اردبیل، گفتمان خود را عرضه کنند. امتیازات بالای کاندیداهای اصلاح‌طلب مبین یک بازی برد- برد برای آنهاست. چرا که توانستند از تریبون بازار مواضع خود را اعلام و امتیاز بالا نیز کسب کنند.

هشتم: تصور کنید هیات امنای بازار متشکل از اصلاح‌طلبان بودند. نتایج احتمالی را حدس بزنید؟! بعله احتمالا آقای … نفر آخر لیست می‌شد.

انتهای پیام/سی روز