طی روزهای یکشنبه و بویژه سه شنبه (۸ بهمن) وزش باد گاهی تند جنوبی در برخی نواحی بویژه مناطق مرکزی و جنوبی استان دور از انتظار نخواهد بود.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

عمده فعالیت این سامانه ی بارشی در نواحی مرکزی و جنوبی استان می باشد؛ بارش ها برای غالب مناطق استان بصورت برف بوده و تنها در شهرستان های پارس آباد، اصلاندوز و بیله سوار بصورت بارش خفیف باران خواهد بود.

با کاهش نسبی بیشینه دمای روز جمعه، از نظر دمایی تغییرات قابل ملاحظه ای در بیشینه دمای روزهای شنبه تا دوشنبه (۷ بهمن) در نواحی مرکزی و جنوبی انتظار نمی رود ولی با توجه به کاهش پوشش ابر طی روز یکشنبه (۶ بهمن) در ساعات شبانه و اوایل صبح، یخبندان در اکثر نواحی استان همچنان رخ داده و حتی احتمال می رود دمای کمینه در برخی از نواحی مرکزی و جنوبی استان تا ۱۶ درجه زیر صفر نیز برسد.

برف

 

مجدداً از اواخر روز شنبه (۵ بهمن) جوی پایدار در استان حاکم خواهد شد ولی سرمای زمستانی همچنان در اکثر نواحی استان تداوم خواهد یافت.

با توجه به قرار گیری زبانه های کم فشار بر روی دریای خزر، طی روزهای یکشنبه و بویژه سه شنبه (۸ بهمن) وزش باد گاهی تند جنوبی در برخی نواحی بویژه مناطق مرکزی و جنوبی استان دور از انتظار نخواهد بود.

انتهای پیام/